„Five Nights at Freddy’s. Pięć koszmarnych nocy” to bardzo nieoczywista groza, która w równym stopniu łączy się z groteską i makabrą. Efekt jest zdumiewający, o czym wiemy za sprawą bestsellerowego cyklu książek, gier elektronicznych, a także hitowego filmu. I to właśnie historia ze szklanego ekranu stała się bazą do nowej publikacji z wydawnictwa Feeria Young. „Five Nights at Freddy’s. Pięć koszmarnych nocy” to oficjalna książka na podstawie filmowego hitu Pięć koszmarnych nocy, dzięki której doświadczysz niezwykłych emocji jeszcze raz… Tylko mocniej.

Uniwersum popkulturowej grozy

„Five Nights at Freedy’s” to tytuł niezwykle oryginalnej serii horrorów, którą powinni poznać prawdziwi fani grozy. Uniwersum zapoczątkowane przez Scotta Cawthona jest znane również za sprawą cyklu książek wydawanych przez oficynę Feeria Young. „Five Nights at Freddy’s. Pięć koszmarnych nocy” to wyjątkowa propozycja, bo została inspirowana rewelacyjnym filmem grozy. I choć nie jest to film pozbawiony wad, to naprawdę wywołuje przyjemny dreszczyk i czystą, bezpretensjonalną rozrywkę

Kinowe uniwersum w literackiej formule

„Five Nights at Freedy’s” to przerażająca gra, która stała się fenomenem, zmienia się w wydarzenie filmowe, bowiem Blumhouse – producent „M3GAN”, „Czarnego telefonu” i „Niewidzialnego człowieka” – wprowadza grę „Five Nights at Freddy’s” na wielki ekran. Z kolei Wydawnictwo Feeria Young postanowiło rozwinąć uniwersum o nowy rozdział literackiej sagi – poznajcie „Five Nights at Freddy’s. Pięć koszmarnych nocy. Oficjalna książka filmowa”.

Zło, które czai się w ukryciu

Zarówno film, jak również książka, koncentruje się na losach pewnego ochroniarza, który zaczyna pracę we Freddy Fazbear’s Pizza. Podczas pierwszej nocnej zmiany orientuje się, że nie będzie łatwo doczekać świtu. Mike (Josh Hutcherson) to życiowy rozbitek, który próbuje wychować i zastąpić rodziców swojej znacznie młodszej siostrze, Abby (Piper Rubio). Jest zatem kontekst emocjonalny.

Emocje odtworzone w grozie

Mike niechętnie obejmuje posadę ochroniarza w starej pizzerii Freddy’ego. Na pierwszy rzut oka niewiele się tam dzieje, więc korzystając z wolnych chwil, mężczyzna próbuje za pomocą niekonwencjonalnych metod poznać tożsamość porywacza, który lata temu uprowadził z leśnego kempingu jego brata. Nie spodziewa się, że do nowego miejsca pracy trafił nieprzypadkowo, a wszystko, co wydarzy się za drzwiami pizzerii, przybliży go do odkrycia makabrycznych tajemnic… Ale prawda będzie miała swoją cenę, którą nie każdy byłby gotów zapłacić.

Five Nights at Freddy’s. Pięć koszmarnych nocy

„Pięć koszmarnych nocy” jest czymś pomiędzy thrillerem psychologicznym, obyczajowym dramatem, a horrorem spod znaku slashera. Będąc wszystkim po trochu, nie jest też jednak czymś w stu procentach. Ale w tym szaleńśtwie jest metoda! Zwłaszcza za sprawą złowieszczych robotów, absolutnie oryginalnych animatronicznych pluszaków (misiek, lisek, królik, kaczątko), który zapraszają wszystkich do krwawej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here