Włodarze studia Disney poinformowali o planach na premiery swoich największych produkcji. Oficjalnie wiemy zatem, kiedy w kinach pojawią się kontynuacje animowanych hitów – Krainy Lodu, Zwierzogrodu oraz Toy Story, a także nowe filmy ze świata Gwiezdnych Wojen. Wielką niespodzianką okazał się powrót Vaiany, która doczeka się także aktorskiej wersji live-action.

Wielki powrót – Vaiana: Skarb oceanu 2

Bob Iger oficjalnie poinformował, że artyści z Walt Disney Animation Studios oraz Pixar Animation Studios pracują nad sequelami swoich animowanych hitów. W niedalekiej przyszłości doczekamy się kontynuacji filmu: Zwierzogród”, Kraina Lodu” oraz nowa część Toy Story”. Co więcej, szef Disneya oficjalnie ogłosił, że 27 listopada 2024 roku do kin na całym świecie wejdzie Vaiana 2! Okazuje się, że stworzony serial dla Disney+ okazał się tak dobry, że zdecydowano się go przebudować w kinowy film.

Disney wyjawił lata premier swoich czterech nadchodzących filmów. Zwierzogród 2″ zadebiutuje w listopadzie przyszłego roku, a na 2026 rok szykowane są: The Mandalorian & Grogu”, Toy Story 5″, a także Kraina lodu 3″.

Warto przypomnieć, że Kraina lodu 2, która powstała w 2019 roku, zgarnęła na całym 1 mld 453,6 mln dolarów. Produkcja była też nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film animowany, jednak ostatecznie statuetkę otrzymali twórcy animacji Toy Story 4”. Świat znany z filmu Zwierzogród” został aktualnie rozwinięty o krótkometrażową serię animacji.

Historie, które łączą pokolenia – animacje, książki i komiksy Disneya

Siostrzana przyjaźń z Krainy Lodu, wychowanie najmłodszych, Król Lew, czyli międzypokoleniowa miłość… Nie da się ukryć, że rodzina – jako temat – stanowi jeden z najbardziej popularnych motywów występujących w filmach animowanych. Oryginalna i zróżnicowana jak jest to w „Naszym magicznym Encanto”, związana z tradycją i pasją, co znamy choćby z „Coco”, zaskakująca, bo złożona z superbohaterów, o czym przekonują „Iniemamocni”. Poznajcie zestawienie najbardziej niezwykłych rodzin występujących w animowanym kinie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here