Braterstwo krwi, siostrzana przyjaźń, wychowanie najmłodszych, międzypokoleniowa miłość… Nie da się ukryć, że rodzina – jako temat – stanowi jeden z najbardziej popularnych motywów występujących w filmach animowanych. Oryginalna i zróżnicowana jak jest to w „Naszym magicznym Encanto”, związana z tradycją i pasją, co znamy choćby z „Coco”, zaskakująca, bo złożona z superbohaterów, o czym przekonują „Iniemamocni”. Poznajcie zestawienie najbardziej niezwykłych rodzin występujących w animowanym kinie.

„Nasze magiczne Encanto”

produkcja Walt Disney Animation Studios przeniesie Cię w góry Kolumbii, gdzie w magicznym domu mieszka niezwykła rodzina Madrigal. Gdy zaczyna jej zagrażać nieznane niebezpieczeństwo ostatnią nadzieją okaże się Mirabel – jedyna z rodziny nieposiadająca magicznych mocy.

„Iniemamocni”

Z pozoru Bob, Helen i ich dzieci Viola, Max i Jack-Jack wiodą normalne życie, ale każdy z nich posiada szczególne supermoce. Kiedy światu zagraża zagłada rodzina Iniemamocnych jednoczy siły i bez wahania stawia czoło kolejnym wyzwaniom.

„Mitchellowie kontra maszyny”

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. W przypadku bohaterów najnowszej animacji twórców „Spider-Man Uniwersum” to bardzo prawdziwe porzekadło. „Mitchellowie kontra maszyny”, pełnometrażowy film animowany dostępny na platformie Netflix, jest nieoczywistym przykładem kina familijnego, w którym każdy z widzów może znaleźć cząstkę siebie.

„Coco”

Disney Pixar przedstawia niezwykle barwną, zabawną i pełną przygód opowieść o rodzinie! Marzący o karierze muzycznej chłopiec imieniem Miguel, przypadkiem trafia do magicznej krainy przodków. Na miejscu zaprzyjaźnia się z sympatycznym oszustem Héctorem, który pomaga mu odkryć tajemniczą historię jego rodziny.

„To nie wypanda”

Podobno dojrzewanie to prawdziwa potworność. W jaki sposób ujarzmić zatem bestię? Nie jest to łatwe, nie jest to też przyjemne, lecz z całą pewnością konieczne. Z takim wyzwaniem musi radzić sobie Meilin Lee, bohaterka najnowszej animacji wytwórni Disney/Pixar. Reżyserią familijnego filmu zajęła się Domee Shi.

„W głowie się nie mieści”

Kim jesteśmy? Czego szukamy? W jaki sposób zmieniają się nasze wartości? I czy każdy z nas skrywa w sobie wewnętrzne dziecko? „W głowie się nie mieści” to prawdziwie magiczny film, w którym zapisano najważniejsze pytania. Twórcy Oscarowej animacji wytwórni Disney/Pixar zachęcają natomiast do tego, aby odpowiedzi poszukać wraz z najbliższymi.

„Rodzina Addamsów”

Komedia grozy, demoniczny humor i wartości rodzinne. Czy takie sprzeczności można połączyć? Oczywiście, że tak – wystarczy należeć do „Rodziny Addamsów”. Bo członkowie arystokratycznego rodu są, po prostu, upiorni. Diablo oryginalni. A co najważniejsze – ciągle pozostają w znakomitej formie, o czym możemy się przekonać za sprawą nowego filmu animowanego.

„Naprzód” 

Janko i Bogdan, dwóch nastoletnich braci elfów postanawia zbadać, czy magia wciąż istnieje. Chłopcy otrzymują na 16. urodziny Janka zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego nieżyjącego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie… Bracia mają 24 godziny, aby odnaleźć drugie pół ojca! Aby zaklęcie zadziałało w pełni będą musieli odszukać mapę Manticory, legendarnej, nieustraszonej wojowniczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here