Braterstwo krwi, siostrzana przyjaźń, wychowanie najmłodszych, międzypokoleniowa miłość… Nie da się ukryć, że rodzina – jako temat – stanowi jeden z najbardziej popularnych motywów występujących w filmach animowanych. Oryginalna i zróżnicowana jak jest to w „Naszym magicznym Encanto”, związana z tradycją i pasją, co znamy choćby z „Coco”, zaskakująca, bo złożona z superbohaterów, o czym przekonują „Iniemamocni”. Poznajcie zestawienie najbardziej niezwykłych rodzin występujących w animowanym kinie.

  • „Nasze magiczne Encanto”

produkcja Walt Disney Animation Studios przeniesie Cię w góry Kolumbii, gdzie w magicznym domu mieszka niezwykła rodzina Madrigal. Gdy zaczyna jej zagrażać nieznane niebezpieczeństwo ostatnią nadzieją okaże się Mirabel – jedyna z rodziny nieposiadająca magicznych mocy.

  • „Iniemamocni”

Z pozoru Bob, Helen i ich dzieci Viola, Max i Jack-Jack wiodą normalne życie, ale każdy z nich posiada szczególne supermoce. Kiedy światu zagraża zagłada rodzina Iniemamocnych jednoczy siły i bez wahania stawia czoło kolejnym wyzwaniom.

  • „Mitchellowie kontra maszyny”

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. W przypadku bohaterów najnowszej animacji twórców „Spider-Man Uniwersum” to bardzo prawdziwe porzekadło. „Mitchellowie kontra maszyny”, pełnometrażowy film animowany dostępny na platformie Netflix, jest nieoczywistym przykładem kina familijnego, w którym każdy z widzów może znaleźć cząstkę siebie.

  • „Coco”

Disney Pixar przedstawia niezwykle barwną, zabawną i pełną przygód opowieść o rodzinie! Marzący o karierze muzycznej chłopiec imieniem Miguel, przypadkiem trafia do magicznej krainy przodków. Na miejscu zaprzyjaźnia się z sympatycznym oszustem Héctorem, który pomaga mu odkryć tajemniczą historię jego rodziny.

  • „To nie wypanda”

Podobno dojrzewanie to prawdziwa potworność. W jaki sposób ujarzmić zatem bestię? Nie jest to łatwe, nie jest to też przyjemne, lecz z całą pewnością konieczne. Z takim wyzwaniem musi radzić sobie Meilin Lee, bohaterka najnowszej animacji wytwórni Disney/Pixar. Reżyserią familijnego filmu zajęła się Domee Shi.

  • „W głowie się nie mieści”

Kim jesteśmy? Czego szukamy? W jaki sposób zmieniają się nasze wartości? I czy każdy z nas skrywa w sobie wewnętrzne dziecko? „W głowie się nie mieści” to prawdziwie magiczny film, w którym zapisano najważniejsze pytania. Twórcy Oscarowej animacji wytwórni Disney/Pixar zachęcają natomiast do tego, aby odpowiedzi poszukać wraz z najbliższymi.

  • „Rodzina Addamsów”

Komedia grozy, demoniczny humor i wartości rodzinne. Czy takie sprzeczności można połączyć? Oczywiście, że tak – wystarczy należeć do „Rodziny Addamsów”. Bo członkowie arystokratycznego rodu są, po prostu, upiorni. Diablo oryginalni. A co najważniejsze – ciągle pozostają w znakomitej formie, o czym możemy się przekonać za sprawą nowego filmu animowanego.

  • „Naprzód” 

W filmie Naprzód Disneya i Pixara dwaj nastoletni bracia elfy Janko i Bogdan stają nieoczekiwanie przed szansą spędzenia jednego dnia z nieżyjącym już ojcem. Tak zaczyna się ich niezwykła podróż furgonetką Bogdana Gwendoliną. Jak podczas każdej przyzwoitej wyprawy nie obejdzie się bez magicznych zaklęć, zaszyfrowanych map, niemożliwych do pokonania przeszkód i niewyobrażalnych odkryć. A do tego, gdy nieustraszona matka chłopaków Jagoda zauważy brak synów, wyruszy na ich poszukiwanie wraz z Mantykorą, byłą wojowniczką – skrzyżowaniem lwa, nietoperza i skorpiona. Pomimo grożącej im klątwy, ten wyjątkowy dzień może przynieść braciom więcej, niż mogliby sobie zamarzyć. „Pixar w najczystszej, idealnej postaci” (Ben Travis, EMPIRE).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here