Widowiskowe pojedynki, walka o honor i wypełnianie przeznaczenia. „Dragon Ball” to bestsellerowa seria znana za sprawą komiksów, seriali i filmów, która od dawna łączy miliony fanów na całym świecie. „Dragon Ball Super: Super Hero”, najnowsza produkcja kinowy dostępna na ekranach Multikina, to dobry pretekst, aby poznać całe uniwersum. Poznajcie świat kultowych superherosów!

Azjatycki fenomen światowej popkultury

„Dragon Ball” to prawdziwy fenomen współczesnej kultury popularny. Twórcą fantastycznego świata jest Akira Toriyama – pierwsze zeszyty serii zaczęły się ukazywać jeszcze w 1984 roku. Japoński mangaka, który za sprawą swojego dzieła stał się jednym z najpopularniejszych rysowników komiksowych na świecie, aż do dzisiaj uchodzi za prawdziwego mistrza opowieści. Choć Toriyama nigdy nie planował tworzyć tak długiej sagi, to w dalszym ciągu jest obecny przy rozwoju uniwersum. Film „Dragon Ball Super: Super Hero”, najnowsza produkcja z uniwersum, powstał przy czynnym udziale i pełnym zaangażowaniu twórcy oryginalnej mangi. Żywa legenda japońskiego komiksu odpowiada za scenariusz, a także postacie nowego anime.

Na podstawie pierwszej odsłony mangi „Dragon Ball” studio Toei Animation wyprodukowało anime, które składa się z czterech serii – „Dragon Ball” (1986–1989) i „Dragon Ball Z” (1989–1996) opartych na mandze, a także „Dragon Ball GT” (1996–1997) i „Dragon Ball Super” (2015–2018), prezentujących nowe przygody bohaterów. Co ciekawe, w latach 2009–2011 oraz 2014–2015 emitowana była odświeżona wersja serii „Z” pod tytułem „Dragon Ball Kai”. W dalszym ciągu pojawiają się jednak nowe rozdziały kultowej opowieści o bohaterach i złoczyńcach takich jak Son Goku, Vegeta, Piccolo, Freezer, Cell czy Mai. Pełnometrażowy film animowany „Dragon Ball Super: Super Hero” jest w tym kontekście bardzo ważną opowieścią.

„Dragon Ball”, czyli nowe pokolenie mistrzów i superbohaterów

Tak naprawdę właściwy początek i największa popularność serii „Dragon Ball” przypada na lata 80. i 90. XX wieku. Nie znaczy to jednak, że uniwersum wykreowane przez Toriyamę zostało zapomniane. Wydaje się, że właściwie jest wręcz przeciwnie. Nowa fala popularności zaczęła się wraz z premierą nowego kanonicznego serialu, „Dragon Ball Super”, który został poprzedzony przez kinowy film „Dragon Ball Z: Kami to Kami”. Jeszcze w 2018 roku odbyła się premiera głośnej produkcji „Dragon Ball Super: Broly”, natomiast prawdziwy przełom nastąpił wraz z nadejściem anime „Dragon Ball Super: Super Hero”.

Bezkompromisowe walki i jednocześnie ciekawie zarysowana intryga. Nowe spojrzenie na postać Szatana Serduszko, który pod nieobecność Sayianinów, Goku i Vegety musi wejść w rolę lidera – nawiązania do kultowej mitologii, odpowiednio zniuansowany humor oraz dramaturgia. Oto motywy przewodnie i najlepsza charakterystyka wyjątkowego widowiska, jakiim jest „Dragon Ball Super: Super Hero”. Warto dodać, że „Dragon Ball Super: Super Hero” to pierwsza produkcja opowiadająca o Smoczych Kulach, w której do stworzenia animacji wykorzystano również efekty CGI.

Nowy rozdział wielkiej sagi – zobaczcie „Dragon Ball Super: Super Hero”

Walka o honor, odkrywanie przeznaczenia, poszukiwanie własnej drogi w bezkompromisowym świecie. Tym właśnie, między innymi, jest nowa pełnometrażowa produkcja anime. Akcja filmu „Dragon Ball Super: Super Hero” jest rozwinięciem fabuły filmu z 2018 roku, czyli produkcji „Dragon Ball Super: Broly”. Zespół artystów ze studia TOEI Animation opracował oryginalną historię, która odsłania sekrety wielkiej mitologii znanej z anime oraz mangi zapoczątkowanej jeszcze w latach 80. XX wieku.

„Zrealizowaliśmy pierwszy wspólny film od czasu „Dragon Ball Super: Broly”! Podobnie, jak w przypadku poprzedniego projektu, również i tym razem odpowiadam za fabułę oraz dialogi. Nie mogę zdradzić zbyt wiele, jednak powinniście przygotować się na coś niesamowitego. Staramy się eksplorować niezbadane grunty pod względem strony wizualnej, żeby po raz kolejny zachwycić widownię. Wyczekujcie nowego filmu!” – skomentował Toriyama, który tym samym zaprasza na seans filmu. „Dragon Ball Super: Super Hero” dostępny jest na ekranach sieci kino Multikino.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here