Kim jesteśmy? Czym ludzie różnią się między sobą? Jak zdefiniować przyjaźń? Co właściwie charakteryzuje rodzinę? Ważne pytania, nieoczywiste odpowiedzi. „Świat Zosi” to wspaniały zbiór opowiadań, w których autorka – Aleksandra Pałka – zastanawia się nad sprawami absolutnie podstawowymi, ale też najważniejszymi. W książce poznajemy przygody Zosi – uroczej i dociekliwej uczennicy szkoły podstawowej, która jak wielu jej rówieśników pragnie poznać i zrozumieć otaczający ją świat. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

„Świat Zosi” – niezwykła lekcja mądrości i wrażliwości

Aleksandra Pałka, autorka książki „Świat Zosi”, łączy wiedzę filozoficzną z doświadczeniem pedagogicznym w pracy z dziećmi w rożnym wieku. W swojej zawodowej aktywności koncentruje się na edukacji filozoficznej na poziomie szkoły podstawowej wierząc, iż jest to istotny element właściwego rozwoju intelektualnego dzieci we współczesnym świecie. I tak naprawdę można stwierdzić, że „Świat Zosi” – wspaniały zbiór nieoczywistych opowiadań – jest owocem artystycznych poszukiwań i wrażliwości pisarki.

Sumienie, prawda i szczęście – świat ważnych pojęć

Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Jak brzmi klasyczna definicja prawdy? Czym jest sumienie człowieka? Oto zaledwie kilka z fundamentalnych pytań, nad którymi w swojej książce zastanawia się Aleksandra Pałka. W codziennych zajęciach Zosi, głównej bohaterki „Świata Zosi”, bardzo ważna okaże się filozofia, czyli zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi oraz umiejętność dziwienia się światu! Autorka uwrażliwia nas na podstawowe kwestie, nad którymi tak często zastanawiają się dzieci, a o których tak często zapominają rodzice.

Perspektywa Zosi – dialog zapisany w mądrości

Filozofia nie oznacza w tej książce niczego trudnego i niedostępnego. Przeciwnie – autorka udowadnia, że filozofowanie może być bliskie każdemu dziecku. Ba! Mamy dobrą wiadomość! Dzięki tej książce przekonacie się, że filozofia nigdy wcześniej nie była tak ciekawa! Bohaterka „Świat Zosi” wchodzi bowiem w dialog ze swoim starszym bratem, który jest dla niej przewodnikiem, ale też partnerem w dyskusji. Na kartach książki wspólnie zastanowimy się nad tym, czym jest wolność, dobro, przemijanie, jak również władza i nadzieja.

„Świat Zosi”, czyli niezwykła podróż do krainy filozofii

Literatura jest przestrzenią dialogu – zaproszeniem do rozmowy. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę autorka „Świat Zosi”. Bo po każdym z rozdziałów zostawia miejsce na refleksje, a także pytania, które mogą dać podstawę dyskusji, w której będą uczestniczyć zarówno dzieci, jak również dorośli. To też literatura, która skłania do refleksji, stając się wstępem do niezwykłej podróży do krainy filozofii.

Książka „Świat Zosi” jest dostępna w sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here