„Między nami żywiołami” to najnowsza animacja Disneya i Pixara. Akcja filmu rozgrywa się w Żywiołowie, mieście zamieszkanym przez przedstawicieli ognia, wody, ziemi i powietrza. Pełnometrażowa animacja jest już dostępna w sieci Multikino Polska.

Iskra to twarda, sprytna i ognista dziewczyna, która wbrew woli ojca zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Ich znajomość wywraca świat Iskry do góry nogami i sprawia, że bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać otaczający ich świat.

I właśnie absolutnie czarujący jest obraz mikroświata – miasta Żywiołów, zarówno na poziomie koncepcyjnym, multi-kulturowego środowiska, w którym ukazano społeczne nierówności. To naprawdę oryginalna rzeczywistość, zrealizowana z rozmachem, a równocześnie wrażliwością w portretowaniu inności bohaterów.


Bardzo ciekawa jest też próba dekonstrukcji amerykańskiego snu i realizacji wielkiej kariery – od pucybuta do milionera, którą skonfrontowano z rodzinnym dziedzictwem i prawem do wyboru własnej drogi – realizowania wielkich i małych marzeń.

„Między nami żywiołami” to film, który w doskonały sposób oddaje najważniejsze wartości wytwórni Disney/Pixara. Emocjonalnie angażująca, zabawna, miejscami naprawdę wzruszająca historia, w której liczy się ukazanie różnorodnego piękna natury i żywych istot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here