Ekscytująca podróż w nieznane, absurdalny humor, dzika akcja, fantastyczna formuła! „One Piece” to prawdopodobnie najpopularniejsza manga w historii, która doczekała się kultowych produkcji anime – popularnych seriali, pełnometrażowego filmu, a także adaptacji wideo. „One Piece Odyssey” to najnowsza z nich. Opowieść bardzo nieoczywista, wielowątkowa, skierowana – co ciekawe – zarówno do fanów uniwersum, jak również debiutujących graczy.

„One Piece Odyssey” to jRPG z turowym, bardzo intuicyjnym systemem walki. Przedstawiciele Studia ILCA, które zdecydowało się na stworzenie „One Piece Odyssey”, tak naprawdę postanowili połączyć ogień i wodę. Bo z jednej strony dostajemy nowy rozdział w historii Załogi Słomkowego Kapelusza, a z drugiej strony opowieść, która udanie nawiązuje do najważniejszych wydarzeń znanych z kultowej mangi oraz równie popularnego anime.

„One Piece Odyssey”, czyli podróż w nieznane

Załoga Słomkowego Kapelusza trafia na niesamowitą burzę, która wyrzuca ich na dziwną, legendarną wyspę Waford. Ich statek, Thousand Sunny, został niemal doszczętnie zniszczony. Podczas eksploracji wyspy i jej starożytnych ruin, zespół spotyka Lima i Adio, dwóch mieszkańców Waford. Po omyłkowym pozbawieniu ich sił przez tajemniczą moc Lima, dla załogi rozpoczyna się nowa przygoda, z nowymi postaciami i potworami zaprojektowanymi przez Eiichiro Odę, a także oryginalną fabułą przeplataną wspomnieniami z poprzednich przygód. I to jest właśnie klucz, który pozwala na angażującą rozrywkę dla fanów o zróżnicowanym poziomie doświadczenia.

Ponowne odkrywanie świata mangi i anime

„One Piece Odyssey” to podróż w nieznane, dzięki której będziemy mogli jednak w pewnym sensie powrócić do kluczowych momentów i najważniejszych rozdziałów z mitologii. Bo gdy w pewnym momencie bohaterowie tracą swoje unikalne umiejętności, to jedyną szansą na powrót do formy jest gromadzenie sekretnych kostek i eksplorowanie Memorii, czyli wyjątkowej świątyni wspomnień, w której gracz ponownie przeżyje historie z Alabasty, Water Seven, Marineford i Dressrosy. Teoretycznie prosty, a jakże genialny zabieg narracyjny, który pozwala na odkrywanie przygody zarówno nowym graczom, jak i fanom uniwersum „One Piece”.

Zróżnicowany system walk

„One Piece Odyssey” to dosyć klasycznie zrealizowane jRPG gracze mogą przejąć kontrolę nad każdym członkiem załogi i wykorzystać jego unikalne umiejętności do eksploracji lub walki. Piraci z Załogi Słomkowego Kapelusza będą musieli pokonać swoich wrogów w walce o turowej mechanice z twistem. Tzw. Scramble Area Battle pozwala graczom poruszać się po wielu obszarach walki, aby wybrać najlepszą strategię. Nie brakuje ciekawych rozwiązań – z jednej strony konieczność wsparcia sojusznika, innym razem powstrzymanie oponenta przed wyprowadzeniem potężnego ciosu.

Nieidealna, choć ciekawa mechanika

Niestety, nie jest to gra bez wad, szczególnie irytuje tzw. backtracking, czyli ciągłego biegania po tych samych miejscówkach. Niektóre elementy otoczenia wytrącają z poczucia immersji – zdarzają się choćby niewidzialne ściany, a część naturalnego środowiska stanowi wyzwanie nie do przeskoczenia. Stosunkowo niski jest również poziom trudności, co można uznawać zarówno za wadę, jak również zaletę. Naprawdę dobrze dostosowana jest natomiast sztuczna inteligencja, która czasami może przechodzić za nas sekwencje walki.

„One Piece Odyssey” – nowy rozdział w cudownym świecie

Co by jednak nie mówić, „One Piece Odyssey” to wyjątkowa udana opowieść. Choćby dlatego, że doskonale odtworzono w niej charakter i styl animacji, a także specyficzny humor oraz nawiązania do mangi. Znakomita jest także warstwa audio-wizualna – japońskie głosy tylko wzmacniają poczucie immersji, a polskie napisy (świetna polska lokalizacja) pozwalają w pełni uczestniczyć w odkrywaniu świata „One Piece”.

Cenega, oficjalny partner firmy BANDAI NAMCO Entertainment Europe, w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech, z przyjemnością informuje, że dziś do sklepów trafiło pudełkowe wydanie gry wideo ONE PIECE ODYSSEY na konsole PlayStation®4, PlayStation®5 oraz Xbox Series X. Gra dostępna jest z polskimi napisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here