Co sprawia, że boimy się tego, co nieznane? W jaki sposób walczyć z osobistymi traumami? Czy istnieją tragedie, których można było uniknąć? Oto pytania zapisane w komiksie „Srebrne oczy”, pozycji wyjątkowej dla fanów gry „Five Nights at Freddy’s”. Graficzna wersja kultowej powieści przeniesie nas ponownie do świata krwiożerczych bestii i nieoczywistej grozy – sekretów, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Komiks ukazał się za sprawą wydawnictwa Feeria Young.

„Five Nights at Freedy’s” to tytuł niezwykle oryginalnej serii horrorów, którą powinni poznać prawdziwi fani grozy. Uniwersum zapoczątkowane przez Scotta Cawthona jest znane również za sprawą cyklu książek wydawanych przez oficynę Feeria Young. „Srebrne oczy” to najnowsza propozycja z uniwersum, która została opublikowana w formie komiksu. Opuszczona pizzeria, muzeum po zmroku, zaskakująco codzienne przestrzenie, w których licho nie śpi. Scott Cawthon określił nieoczywiste ramy dla świata grozy – zarówno w formacie gier komputerowych, jak i świata literatury oraz opowieści graficznej. Nadszedł czas, aby poznać sekret zapisany w „Srebrnych oczach”.

Drzwi do koszmaru, czyli komiksowe „Srebrne oczy”

Traumatyczne wydarzenia potrafią odcisnąć wyjątkowe piętno na psychice człowieka. Dziesięć lat temu w pizzerii Freddy`ego Fazbeara w miasteczku Hurricane dokonano okrutnych zabójstw. Dowiadujemy się o tym za sprawą krótkich, ale sugestywnych wzmianek. Siedemnastoletnia dziś Charlie od tamtego czasu usiłowała zapomnieć o tym, co się wydarzyło. Bezskutecznie, bo to jej ojciec był właścicielem lokalu i twórcą czterech animatroników – olbrzymich pluszowych maskotek, ulubieńców dzieci. To jednak krwiożercze bestie, które są znakiem charakterystycznym serii „Five Nights at Freddy’s”. Wyjątkowo upiorne symbole zyskują na znaczeniu w komiksie „Srebrne oczy”.

„Five Nights at Freddy’s” – pokonać zło i wewnętrzne demony

„Srebrne oczy” koncentruje się na pokoleniu nowych bohaterów, którzy dojrzewają żyjąc w traumie. W dziesiątą rocznicę tragedii – okrutnych zabójstw – Charlie spotyka się z przyjaciółmi, pragnąc uczcić pamięć zamordowanego wtedy kolegi. Razem udają się do zamkniętej pizzerii, gdzie wszystko wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś, a pozostawione w niej maskotki okazują się krwiożerczymi bestiami. Scott Cawthon oraz Kira Breed Wrisley stworzyli angażującą emocjonalnie opowieść, w której zło przybiera bardzo zaskakującą formę. Doskonale zilustrowało to Claudia Schroder – niemiecka artystka wykorzystała kreskówkową stylistykę, dzięki czemu adaptacja zyskała nieoczywisty charakter.

„Srebrne oczy” – rozrywkowa groza w niecodziennym wydaniu

W autorskiej wizji Scotta Cawthona możemy znaleźć zaskakujące elementy i niestandardowe pomysły. Najlepszym dowodem jest na to komiks „Srebrne oczy”, w którym ponownie dochodzi do zredefiniowania dobra i zła. Krwiożercze bestie – przerażające animatroniki – są symbolem rozrywkowej grozy. „Five Nights at Freedy’s” to tytuł niezwykle oryginalnej serii horrorów, którą powinni poznać prawdziwi fani opowieści ze świata mroku. Jeśli jesteście zainteresowani książkami z serii, koniecznie sprawdźcie stronę Wydawnictwa Feeria Young!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here