„Five Nights at Freedy’s” to tytuł niezwykle oryginalnej serii horrorów, którą powinni poznać prawdziwi fani grozy. Uniwersum zapoczątkowane przez Scotta Cawthona jest znane również za sprawą cyklu książek wydawanych przez oficynę Feeria Young. Zastanówcie się, w jaki sposób można uniknąć śmierci z rąk wrogo nastawionych animatroników. Zwariowana seria potrafi przerazić, ale także rozbawić. Dlaczego? Oto 5 powodów, aby poznać „Five Nights at Freedy’s”.

Wydawnictwo Feeria Young specjalizuje się w książkach – nie tylko młodzieżowych – które bazują na popularnych uniwersach. Jedną z propozycji jest na przykład książka „Slayer. Ostatnia pogromczyni”, czyli historia osadzona w świecie „Buffy: Postrach Wampirów”. „Five Nights at Freedy’s” to z kolei oryginalna produkcja z gatunku horrorów, przygotowana przez niezależnego twórcę Scotta Cawthona. W czasie rozgrywki gracz musi unikać śmierci z rąk wrogo nastawionych animatroników. W książkach motyw przewodni jest jeszcze bardziej zróżnicowany.

Opuszczona pizzeria, muzeum po zmroku, zaskakująco codzienne przestrzenie, w których licho nie śpi. Scott Cawthon określił nieoczywiste ramy dla świata grozy – zarówno w formacie gier komputerowych, jak i świata literatury. „Podejdź bliżej. Five Nights at Freedy’s” to książka, w której znajdziecie kolejne trzy opowiadania eksplorujące mroczne zakątki uniwersum FNAF. Tym razem życiem Pete’a, Kassey, Susy i Samanthy zawładnęła pustka. Kłębią się w nich uczucia, które przyciągają głodne potwory. Ponura siła czyha na ich bezsilność, by udowodnić im, że może być jeszcze gorzej… „Five Nights at Freedy’s” to prawdziwa makabra i bardzo unikalne podejście do horroru.

  • Zabawki jako złoczyńcy? Mordercze i szalone animatroniki – „W pułapce”

Niektóre pragnienia nie powinny być do spełnienia. Czy wiesz, czego pragniesz? To pytanie, na które Oswald, Sarah i Millie znają odpowiedź – a przynajmniej tak im się wydaje. Bohaterowie książki W pułapce. Five Nights at Freedy’s” będą musieli jednak skonfrontować się z tym, co nieoczywiste. Oswald chce, żeby lato nie było takie nudne, Sarah pragnie być piękna, a Millie marzy, by zniknąć z powierzchni ziemi. W tym uniwersum złoczyńcami są przerażające animatroniki, zabawki, które potrafią zniszczyć spokój, a nawet pozbawić tego, co najcenniejsze. Życia. Mordercze i szalone animatroniki są bohaterami każdej z części uniwersum.

Strach przed tym, co niewidoczne. Obawa przed utratą kogoś bliskiego. Szok związany z nagłą i niespodziewaną śmiercią. Wreszcie samotność, która może być naprawdę dojmującym uczuciem. Dla Delili, Stanleya i Devona bycie niezauważanym jest praktycznie sposobem na życie. Bohaterowie książki „1:35 w nocy. Five Nights At Freddy’s” muszą mierzyć się z tym, co niejasne, z tym, co związane ze sferą uczuć – pięknych, ale i tragicznych zarazem. W mrocznym i bezdusznym świecie „Five Nights at Freddy’s” samotność jest jak magnes, który przyciąga zło… W tym uniwersum groza przybiera różne oblicze, a emocje wynikające z lektury potrafią pobudzać do myślenia.

Zaskakujący pomysł na wakacje, który kończy się nieoczekiwanie i tragicznie. Mroczny szpital, w którym mroczna siła utrzymuje życie pacjenta. Cena jest jednak naprawdę wysoka. Osobiste problemy w związku i ucieczka do wirtualnego świata gier wideo… Cykl FNAT swój początek wziął z serii gier – pomysły następnie stały się podstawą książek. „Odwiedziny królika. Five Nights At Freedy’s” to kolejny, być może jeden z najmroczniejszych tomów opowiadań Fazbear Frights z uniwersum. Nie możesz przegapić tych trzech opowieści, które udowodnią, że zawsze, ale to zawsze może być gorzej… Zaskakujące i nieoczywiste rozwiązania, które prowokują do szukania odpowiedzi.

  • Strach się bać, czyli niestandardowe pomysły i autorska wizja – „Aport”

W autorskiej wizji Scotta Cawthona możemy znaleźć zaskakujące elementy i niestandardowe pomysły. Związane choćby z odwróceniem ról. Kto jest dobrym, a kto złym? Greg, Alec i Oscar, główni bohaterowie książki „Aport. Five Nights at Freedy’s” zawsze byli popychadłami. Teraz są gotowi przejąć kontrolę nad swoim życiem. Greg decyduje się wcielić w życie kontrowersyjne tezy, które od jakiegoś czasu zgłębia. Alec w końcu chce pokazać światu, jak paskudnym i rozpuszczonym bachorem jest jego siostra. A Oscar, który zbyt wcześnie musiał dorosnąć, postanawia zrobić coś, o czym zawsze marzył…nawet jeśli miałoby to być złe.

„Five Nights at Freedy’s” to tytuł niezwykle oryginalnej serii horrorów, którą powinni poznać prawdziwi fani grozy. Jeśli jesteście zainteresowani książkami z serii, koniecznie sprawdźcie stronę Wydawnictwa Feeria Young!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here