„Baba Yaga” to animowane doświadczenie dostępne na platformach VR. Bestsellerowa produkcja zainspirowała przedstawicieli wytwórni Disney, aby stworzyć serialową antologię „The Witchverse”, której motywem przewodnim będą historie o wiedźmach. Zapowiada się interesująca propozycja dla fanów fantasy.

W świecie magii i wiedźm – „Baba Yaga”

Czy wiecie, że Disney Television Animation zajmie się wyprodukowaniem animowanej antologii pod tytułem „The Witchverse”? Inspirację dla widowiska jest „Baba Yaga”, czyli stworzone przez firmę Baobab widowisko w technice VR, które zadebiutowało w 2021 roku na platformie Oculus Quest. Tytuł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem – uznaniem zarówno fanów, jak i krytyków, zdobywając prestiżową nagrodę Emmy w kilku kategoriach. Co ważne, nad produkcją czuwać będzie Eric Darnell, scenarzysta, reżyser i współzałożyciel studia Baobab.

Mity, legendy, fantastyka – zapowiedź „The Witchverse”

Niezwykłe opowieści o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych, przekazywane przez daną społeczność, zawierająca w sobie wyjaśnienie sensu świata. Wiedźmy były bohaterkami wielu mitów. W dawnych wierzeniach uchodziły za istoty półdemoniczne, pozostające w ścisłym związku z ludźmi lub ich duszami.

„The Witchverse” przedstawi kulturowy fenomen wiedźm, ich połączenia z naturą, a także magii. Każdy z odcinków będzie w humorystyczny sposób przedstawiać popularne historie i przesądy z całego świata związane właśnie z wiedźmami. Zainspirowała nas odważna wizja zaprezentowana przez twórców z Baobab, która zredefiniowała, pogłębiła i rozszerzyła opowiadanie historii o wiedźmach w sposób rozrywkowy, przepełniony humorem i sercem – tłumaczy Ayo Davis, prezes Disney Branded Television.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here