Japoński mistrzowie ze Studia Ponoc, w którym zrealizowano fantastyczną animację „Mary i kwiat czarownicy”, powracają z nową opowieścią! Realizm magiczny, baśniowa formuła, poszukiwanie siebie i szukanie sensu. Czym naprawdę jest „The Imaginary”? Zobaczcie oficjalny zwiastun filmu.

Wytwórnia, która oddaje charakter wytwórni Ghibli – oto studio Ponoc

Studio Ponoc to japońska wytwórnia animacji z siedzibą w Musashino. Firma została założona w kwietniu 2015 roku przez byłego głównego producenta Studia Ghibli – Yoshiakiego Nishimurę. Najgłośniejszą produkcja artystów z Ponoc jest animacja „Mary i kwiat czarownicy”. To pierwszy film fabularny Studia Ponoc zrealizowany w oparciu o fabułę książki autorstwa Mary Stewart. Baśniowa produkcja jest dostępna na HBO.

Z kolei na Netflixie możecie znaleźć niezwykłą antologię pod tytułem Skromni bohaterowie. To trzy animowane opowieści – o rodzeństwie, które żyje w podwodnym świecie, o uczulonym na jajka chłopcu i o mężczyźnie niewidzialnym dla reszty społeczeństwa. Japońska premiera „The Imaginary”, czyli najnowszej animacji Studia Ponoc, została zapowiedziana na lato przyszłego roku. Poznajcie pierwsze szczegóły projektu.

Historia o magii i przyjaźni, czyli podstawa animacji „The Imaginary”

Motywem przewodnim książki Przyjaciel z szafy jest sentencja – Możesz wszystko, co tylko sobie wyobrazisz. Historia spod znaku literatury młodzieżowej, która po polsku ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego, już wkrótce stanie się podstawą pełnometrażowej animacji. Zobaczcie zwiastun widowiska. O czym jest to opowieść?

„Przyjaciel z szafy” – jak zobaczyć to, czego nie ma?

Rudger to najlepszy przyjaciel Amandy Szuruburskiej. Taki wymyślony, ale to nie znaczy, że na niby. Każdy z nas kiedyś miał albo nadal ma takiego powiernika. Nikt poza Amandą nie może go zobaczyć. Do czasu. Pewnego dnia w drzwiach domu dziewczynki staje pan Trznadel. Łysy, grubawy, w hawajskiej koszuli. Przyszedł przeprowadzić ankietę. To jednak tylko pozory.

Prawda jest taka, że pan Trznadel poluje na takich jak Rudger. Na wymyślonych. I już wyczuł niepozornego chłopca. Gdy Amanda na skutek wypadku trafia do szpitala, Rudger zostaje sam. Czy zdoła ukryć się przed groźnym przybyszem? Krążą plotki, że pan Trznadel zjada wymyślonych…

Opowieść o miłości, utracie oraz sile wyobraźni, wspaniale zilustrowana przez Emily Gravett. Książka, która może poruszyć wszystkich, którzy wierzą w moc fantazji i dla których – tak jak dla Amandy – „każda książka to przygoda”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here