„Kręgosłup nocy” to epicka opowieść o walce między światem natury a wspierającą go, rozwijającą się cywilizacją – i wspaniałe fantasy, które zachwyci każdego miłośnika gatunku. Film, który właśnie wkracza na ekrany polskich kin, ukazał się pod patronatem naszego portalu. Dystrybutorem obrazu jest Velvet Spoon.

Philip Gelatt i Morgan Galen King tworzą opowieść, która pod względem skali i rozmachu dorównuje i Tolkienowi, i Sapkowskiemu – mimo że jest całkowicie oryginalna. Głównym bohaterom głosów użyczają natomiast takie gwiazdy jak Richard E. Grant, Lucy Lawless, Patton Oswalt czy Joe Manganiello.

Co być może jeszcze ciekawsze, „Kręgosłup nocy” powstawał przez siedem lat i jest jedną z nielicznych współczesnych animacji zrealizowanych za pomocą techniki rotoskopowej. Jeśli więc z wypiekami na twarzy oglądaliście kultowy „Heavy Metal” albo słynne, obrazoburcze animacje Ralpha Bakshiego „Kot Fritz”, „Władca pierścieni”, „Heavy Traffic”, to prawdopodobnie z miejsca zakochacie się w „Kręgosłupie nocy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here