Projekt wydawniczy „Wielka Republika” to nowe otwarcie w kanonie „Star Wars”. Przenosimy się do nieznanego oblicza uniwersum – prawdziwie złotej ery w dziejach całej galaktyki. Nieustraszeni zwiadowcy, użytkownicy mocy, wciąż poszerzają terytorium Republiki aż do najodleglejszych gwiazd. Jedną z powieści w tym cyklu jest „Star Wars Wielka Republika. W ciemność”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Olesiejuk.


Claudia Gray – mistrzyni opowieści ze świata Star Wars

Autorką powieści jest Claudia Gray, ceniona pisarka odpowiedzialna między innymi za „Więzy krwi”, „Utracone gwiazdy” czy „Mistrza i ucznia”. Amerykańska twórczyni w doskonały sposób potrafi zniuansować aspekty obyczajowe i emocjonalne z wielką mitologią „Star Wars”. Doskonale obrazuje to opowieść zapisana w ramach książki „Star Wars Wielka Republika. W ciemność”. Na kartach powieści będziemy obserwować losy grupy bohaterów, do której należą padawan Reath Silas, mistrz Cohmac Vitus, rycerze Orla Jareni i Dez Rydan, a także piloci statku o Vess.

Podróż w nieznane, czyli „Star Wars Wielka Republika. W ciemność”

Podstawą fabuły są awanturnicze przygody i odkrywanie nieznanych obszarów uniwersum Star Wars. Padawan Jedi Reath Silas uwielbia przygody – to znaczy, uwielbia o nich czytać, ale nie przeżywać. Jednak los i mistrzyni chłopaka mają wobec niego inne plany. Na opuszczonej stacji kosmicznej adept Jedi będzie musiał stawić czoło siłom, które mogą zagrozić Mocy – i dorosnąć. „W ciemność” to kolejny tytuł wyjątkowej serii „Wielka Republika”, wciągająca powieść ze świata „Gwiezdnych wojen” napisana przez jedną z najbardziej cenionych w fandomie autorek.

Sekrety uniwersum – ujawnienie mocy

Claudia Gray potrafi rozpisać angażującą historię opartą na wielowątkowych relacjach między bohaterami. Każda z postaci musi odkryć wewnętrzną moc, aby podjąć wyzwanie, które czekają w ciemności…. Niezwykle interesujące są również wątki poboczne, jak choćby rozdziały o amaxińskich wojownikach – charakternej społeczności, istniejącej u zarania Republiki. Co ciekawe, to na nich wzorowała się paramilitarna organizacja, stanowiąca podwaliny Najwyższego Porządku w książkowych „Więzach krwi”. „Star Wars Wielka Republika. W ciemność” to kolejny rozdział cyklu, bardzo udanego zresztą, zapoczątkowanego w ramach projektu Wielka Republika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here