„Dragon Ball” to tytuł kultowej serii anime, która od lat łączy miliony fanów na całym świecie. „Dragon Ball Super: Super Hero, najnowsza produkcja z uniwersum, stanowi natomiast pełnometrażowy film, który powstał przy udziale i pełnym zaangażowaniu twórcy oryginalnego komiksu, Akiry Toriyamy. Animacja jest już dostępna na ekranach polskich kin sieci Multikino.  

Uniwersum „Dragon Ball”, czyli klasyka mangi i anime

Bezkompromisowa akcja, wielowątkowa fabuła, klasyczne motywy wyjęte z folkloru Azji oraz fantastyka opracowana w bardzo zróżnicowanej formule. „Dragon Ball” to manga stworzona przez Akirę Toriyamę. Pierwsze rozdziały komiksowej serii oparte są na motywach zaczerpniętych z klasycznej powieści „Wędrówka na Zachód” należącej do kanonu chińskiej literatury.

Seria zdobyła na świecie wielką popularność – autorzy innych popularnych tytułów, choćby „Naruto czy „One Piece” przyznają, że komiksowy „Dragon Ball” stanowił dla nich wielką inspirację. Tym bardziej cieszy fakt, że film „Dragon Ball Super: Super Hero” powstał przy udziale i pełnym zaangażowaniu twórcy oryginalnej mangi. Żywa legenda japońskiego komiksu odpowiada za scenariusz, a także postacie nowego anime.

Nowy rozdział wielkiej sagi – zobaczcie „Dragon Ball Super: Super Hero”

Walka o honor, odkrywanie przeznaczenia, poszukiwanie własnej drogi w bezkompromisowym świecie. Tym właśnie, między innymi, jest nowa pełnometrażowa produkcja anime. Akcja filmu „Dragon Ball Super: Super Hero” jest rozwinięciem fabuły filmu z 2018 roku, czyli produkcji „Dragon Ball Super: Broly”. Zespół artystów ze studia TOEI Animation opracował oryginalną historię, która odsłania sekrety wielkiej mitologii znanej z anime oraz mangi zapoczątkowanej jeszcze w latach 80. XX wieku.

Podczas seansu widzowie zobaczą The Red Ribbon Army (Armia Czerwonej Wstęgi), która została pokonana przez Son Goku. Jej spadkobiercy stworzyli ultimate Androids (Najwyższych Androidów) Gammę 1 i Gammę 2. Ci, jak sami się nazwali „Super Herosi” zaatakowali Piccolo i Gohana. Jaki jest cel nowej Armii Czerwonej Wstęgi (New Red Ribbon Army’s)? Zbliża się katastrofa. Nastały czas, aby przebudzić nowe pokolenie bohaterów, którzy przejmą dziedzictwo „Dragon Ball”.

„Dragon Ball Super: Super Hero” – tradycja i nowoczesność

Scenariusz „Dragon Ball Super: Super Hero” napisany przez samego Toriyamę nawiązuje zarówno do serii „Dragon Ball”, jak również „Dragon Ball Z”. Stało się tak za sprawą bohatera imieniem Magent, syna przywódcy Armii Czerwonej Wstęgi, której członkowie wielokrotnie krzyżowali pięści z Goku. Tym razem jest podobnie, choć nieco inaczej. Bo udział kultowego herosa, jak również Vegety, jest w filmie epizodyczny. Do głosu dochodzą nowi bohaterowie.

„Dragon Ball Super: Super Hero” to epicka opowieść, w której centrum stoi Piccolo i Gohan – to oni łączą siły, aby unicestwić zagrożenie. Dr. Hedo zdecydował się na stworzenie w swoim laboratorium armii androidów, a także ulepszonej wersji niezapomnianego Komórczaka. Zaczyna się bezkompromisowa akcja, która jest jednak przypominana w formie interesujących retrospekcji. To ważny element fabuły. Co ciekawe, twórcy zdecydowali się wykorzystać również technikę animacji komputerowej, dzięki czemu film zyskał wymiar łączący tradycję oraz nowoczesność.

„Dragon Ball Super: Super Hero to propozycja dla wiernych fanów, ale równocześnie nowy rozdział wielkiej opowieści, która łączy miliony fanów na całym świecie. Najnowsza produkcja z uniwersum to wciągająca fabuła, bardzo nieoczywista forma animacji i sekrety mitologii. Poznajcie nowe przygody osadzone w kultowym świecie i odwiedźcie sieć kin Multikino!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here