Lucky Luke to niestrudzony rewolwerowiec, jedna z ikon europejskiego komiksu. Bohater serii komiksowej belgijskiego rysownika i scenarzysty Morrisa, do której przez wiele lat scenariusze pisywał René Goscinny, współpomysłodawca Asteriksa. Omawialiśmy już historię „Lucky Luke i Billy Kid”, a także album „Dalton City” oraz „Balladę o Daltonach i inne opowieści”. Teraz nadszedł czas, aby poznać komiks „Kid Lucky. Uczeń kowboja”, który ukazał się za sprawą wydawnictwa Egmont.


„Kid Lucky: Uczeń kowboja” to pierwszy z albumów opowiadających o dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu! Przemierzający pustynię kowboj znajduje spalony wóz osadników, a tuż obok płaczące niemowlę. Zabiera je do miasteczka, gdzie sierota trafia pod opiekę właścicielki saloonu i szeryfa. Chłopcu zostaje nadane imię Luke, a że okazuje się mieć niezwykłe szczęście, wszyscy nazywają go Lucky – Szczęściarzem.

Tak rozpoczyna się pełna humoru historia łowcy bandytów i rewolwerowca szybszego niż jego własny cień. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego i sympatycznego urwisa, który sprawia opiekunom tyle samo kłopotów, co daje im radości. Jego wyczyny rozbawią miłośników opowieści o jedynym w swoim rodzaju Samotnym Kowboju!

Jakie było dzieciństwo legendarnego bohatera komiksu? Skąd nabył swoje wyjątkowe umiejętności? W co wierzył? Kogo kochał? Z kim wiązała go więź przyjaźni? Oto pytania, na które odpowiedzi zapisano w komiksie „Kid Lucky: Uczeń kowboja”. Brawurowo narysowana, zabawna i wielowątkowa historia, która przedstawia nam początki drogi Lucky Lucke’a. Doskonała propozycja nie tylko dla fanów gatunku!

Cykl „Lucky Luke” był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca podserii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak „Big Twin” czy „Esmeralda”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here