Emocje w życiu każdego z nas odgrywają szczególną rolę. Wyjątkowo ważne są na etapie nastoletniego dojrzewania, gdy podejmuje się codzienne decyzje. Znacie bestsellerową serię „Sister”? Jej  Autor postanowił nas tym razem zaprosić do świata „Kumpelek”! Komiks ukazał się za sprawą starań wydawnictwa Egmont.

Wymyślona przez autora hitu „Sisters” seria humorystyczna dla nastoletnich dziewczyn i o nastoletnich dziewczynach! Jessica chodzi do szkoły średniej i ma mnóstwo kumpelek. Jedne potrafią ją rozśmieszyć, innym może się ze wszystkiego zwierzyć, a jeszcze inne podziwia. Oczywiście są też chłopcy, tyle że oni pochodzą jakby z innego świata, co nie oznacza, że Jess nie chce im się podobać… Oto pełne humoru i niespodziewanych zdarzeń przygody nastolatki i jej koleżanek!

Główną bohaterką opowieści jest uczennica szkoły średniej – Jessica, choć równie ważne są tu oczywiście jej kumpelki. Melania, Muriel, Kryśka, Sandra i Cecylia. W świecie Kumpelek przedstawiono codzienne wyzwania, emocjonalne historie związane z obyczajowymi wyborami. To wszystko ważne, a dodatkowo prawdziwe, bo podkreślone przez bardzo spontaniczny humor sytuacyjny. „Kumpelki” potrafią rozbawić i wzruszyć do łez.

Scenarzystą „Kumpelek” jest Christophe Cazenove, który odniósł wielki sukces serią „Sisters”, a polskim czytelnikom znany jest również z opowieści „Kasia i jej kot” oraz „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”. „

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here