Przygodowa formuła, uniwersalne prawdy i prawdziwe emocje – współistnienie natury. W niektórych opowieściach możemy znaleźć ukryte piękno, które łączy się z familijną konwencją. Taką historią jest z całą pewnością komiks „Toska z lasu: Panny, złodzieje, rycerze i minstrele”, który właśnie ukazał się za sprawą wydawnictwa Egmont.

Zuchwała buntowniczka Toska i jej brat, muzyk Rinaldo, są sierotami. Wraz z wiernym sokołem Argo mieszkają w kryjówce w sercu toskańskiego lasu. Toska, uzbrojona w procę, łuk i strzały, zawsze staje po stronie słabszych. Podczas wyprawy do zamku Castelguelfo rodzeństwo spotyka Lucillę, jedyną córkę tamtejszego księcia. To spotkanie zapoczątkuje serię niezwykłych przygód i odmieni życie całej trójki!

Autorami serii są znani wloscy scenarzyści i ilustratorzy Teresa Radice i Stefano Turconi, autorzy m.in. przygodowych serii „Violette around the world” i „Forbidden Harbour”. Opowieść rozgrywająca się w czasach rycerskich, w której głównymi bohaterkami są dziewczyny, może w pewnym sensie nawiązywać do wymowy „Meridy Walecznej”. Jednak europejskim twórcom komiksu udało się coś jeszcze.

Bo „Toska z lasu: Panny, złodzieje, rycerze i minstrele” to komiks, który łączy w sobie awanturniczą historię, uniwersalne prawdy i prawdziwe emocje. A to dopiero początek przygody, w której przyjaźń łączy się z wyzwaniami, a rycerski etos z odkrywaniem życiowych prawd. Rozrywkowa i piękna formuła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here