„Thor: Miłość i grom” to najnowszy film z uniwersum Marvela, jednak komiksowe dzieje Thora rozpoczęły się dużo wcześniej, bo jeszcze w latach 60. XX wieku. Twórcą, który w pewnym sensie zredefiniował historię boga piorunów, był J. Michael Straczynski. Amerykański scenarzysta jest autorem pasjonujących opowieści, które ostatnio ukazały się w Polsce w formie monumentalnego wydania zbiorczego zatytułowanego po prostu „Thor”.

Thor, gromowładny bóg i książę upadłego Asgardu, powraca na ukochaną Ziemię. Szuka bogów, którzy odrodzili się w ludzkim świecie, i buduje dla nich nowy dom na amerykańskiej prowincji. Tylko czy prości ludzie z miasteczka Broxton zaakceptują ekscentrycznych Asgardczyków jako swoich nowych sąsiadów? Jaki los czeka miejscowego chłopaka, który pokocha złotowłosą boginię? Czy podstępnemu Lokiemu uda się zniszczyć marzenie Thora… i raz na zawsze przegnać go z nowego domu?

W interpretacji Straczynskiego Thor musi szukać swojego miejsca na Ziemi, jednocześnie walcząc z siłami zła, a przy tym samodzielnie wypełniając boskie przeznaczenie. Scenarzyście udało się opracować wyjątkowe studium postaci, która jako przedstawiciel boskiego rodu musi w pewnym sensie określić również istotę własnego człowieczeństwa. „Thor” to pasjonujące zestawienie najciekawszych, choć mniej znanych historii ze świata jednego z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów Marvela.

Spadkobierca Asgardu – w świecie nordyckiej mitologii

Thor, bóg burzy i piorunów, jest jedną z najważniejszych postaci w mitologii nordyckiej, jak również symbolem światowej popkultury. Komiksy oraz filmy o jego przygodach są źródłem rozrywki dla fanów, którzy poszukują nieoczywistej rozrywki spod znaku fantastyki. Pojawiający się przez dekady w wielu opowieściach bóg z komiksowego uniwersum Marvela w przeszłości doczekał się własnej serii zatytułowanej „Thor Gromowładny”. Co ciekawe, spadkobierczynią Asgardu okazała się również Jane Foster, ukochana boga piorunów, która jest bohaterką serii „Potężna Thor”. Bo w świecie nordyckiej mitologii pojawiają się prawdziwe sekrety do odkrycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here