Czy superbohaterowie też mają swoich czworonożnych przyjaciół? Oczywiście! Na przykład Krypto – pies Supermana – ramię w ramię ze swoim panem zwalcza przestępczość w Metropolis, bo tak jak on, posiada super moce. I kiedy pewnego dnia Superman wraz z innymi członkami Ligi Sprawiedliwości zostaje uprowadzony, Krypto wkracza do akcji. Razem z innymi zwierzakami rusza na ratunek superbohaterom. O tym, czy jego misja zakończyła się powodzeniem przekonają się widzowie animacji „DC Liga Super-Pets”, która pod koniec lipca pojawi się w polskich kinach. Losy dzielnych zwierzaków można śledzić również w komiksie zatytułowanym „DC Liga Super-Pets: Wielka psota”, którego premierę wydawnictwo Egmont zaplanowało na 13 lipca br. Tego lata to zwierzaki pilnują porządku w mieście i niosą pomoc swoim dwunożnym przyjaciołom!

„DC Liga Super-Pets: Wielka psota” to opowieść o ekscytującej przygodzie ulubionych super zwierzaków – Krypto i Asa oraz całej reszty drużyny ­- które działają u boku swoich odpowiedników z Ligi Sprawiedliwości. Członkowie Ligi Super-Pets uwielbiają spędzać czas w towarzystwie swoich dwunożnych przyjaciół, jednak nie mogą znaleźć z nimi wspólnego języka. Ludzie zwyczajnie ich nie rozumieją.

Pewnego dnia do Metropolis trafia Mister Mxyzptlk (magiczny chochlik z piątego wymiaru) – siewca chaosu i zniszczenia. Liga Sprawiedliwości wpada w jego pułapkę. Na ratunek rusza Liga Super-Pets! Nasi czworonożni bohaterowie muszą znaleźć sposób na pokrzyżowanie planów złośliwego chochlika i ocalenie miasta przed zniszczeniem.

O tym, jak zwierzaki wmieszały się w sprawę z Mister Mxyzptlkiem, opowiedzą twórcy albumu: Heath Corson (autor scenariuszy do miniserii „Bizzarro” oraz do filmów animowanych takich jak „Liga Sprawiedliwych: Wojna” czy „Batman: Atak na Arkham”) oraz Bobby Timony (narysował m.in. miniserię „The Night Owls” dla wydawnictwa DC oraz komiks o Simpsonach dla Bongo Comics czy serię „The Sequels” dla Fanbase Press). Akcja komiksu rozpoczyna się bezpośrednio po wydarzeniach przedstawionych w filmie „DC Liga Super-Pets”.

„DC Liga Super-Pets: Wielka psota” to pierwszy album z cyklu „DC Powieść graficzna dla dzieci”. Ta seria to nowa propozycja wydawnictwa Egmont stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Każdy album w cyklu stanowi odrębną, zamkniętą opowieść, której bohaterami są postacie z uniwersum DC Comics znane młodszemu pokoleniu. To fascynujące i pełne humoru historie skupiające na się tematyce przyjaźni, relacji rodzinnych i dorastania, podkreślone niezwykle atrakcyjnymi i niebanalnymi rysunkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here