Jeszcze w ubiegłym roku Fundacja Kreska im. Janusza Christy podpisała nową umowę na stworzenie gry na konsole PlayStation i Xbox oraz platformy Steam i urządzenia mobilne. Za produkcję gry odpowiadać będzie polska spółka Starving Pixels, która powstała w wyniku fuzji firmy ImMORTAL oraz zagranicznej spółki KIKO CAT Limited. W sieci pojawiły się najnowsze informacje oraz zwiastun gry „Kajko i Kokosz: Na Plasterki”!


W przeszłości informowaliśmy, że powstanie gra na konsole PlayStation 5 i Xbox z kultowymi bohaterami komiksu „Kajko i Kokosz”. Co więcej, oficjalnie zapowiedziano, że powstaną dwie gry wideo oparte na kultowych polskich komiksach „Kajko i Kokosz” na konsole Nintendo. Poznajcie najnowsze informacje związane z projektem.

Wiadomo, że „Kajko i Kokosz: Na Plasterki” będzie grą cRPG typu hack’n’slash, gdzie szczególny nacisk położony będzie na fabułę, którą tworzy sam Maciek Kur – autor nowych przygód „Kajka i Kokosza”, a także scenarzysta serialu na platformie Netflix. Premiera gry planowana jest na 2023 rok. Produkcja będzie dostępna na platformy Steam, PS4/5 oraz Xbox w systemie multiplayer co-op do 4 osób, jak i singleplayer.

Rozgrywka w świecie „Kajko i Kokosz: Na Plasterki” 

Zasady gry oparte zostały o papierowy system RPG, jakim jest Earthdawn. Postacie graczy opisywane są klasycznymi atrybutami, a podejmowane przez nich akcje realizowane poprzez rzuty kośćmi (widoczne na ekranie). Gracz będzie mógł wcielić się w postać Kokosza, Kajka, Mirmiła, Woja Wita, Łamignata, bądź Jagi wybierając przy tym jedną z piętnastu dostępnych dyscyplin między innymi: Wojownik, Czarodziej, Łucznik czy Trubadur.

Rozwój postaci nie będzie ograniczony pojedynczą ścieżką, a wykorzystując specjalny Talent – Wszechstronność gracz będzie mógł łączyć przykładowo Wojownika z mocami Czarodzieja. Oprócz rozwiązywania zabawnych przygód utrzymanych w konwencji Janusza Christy gracz będzie stawiał czoła wielu wrogom takim jak: Zbójcerze czy Borostwory.

Zaawansowany system walki będzie wymagał od gracza dokonywania taktycznych wyborów, aby sprostać nawałnicy mieczy wroga. Agresywna postawa, Akrobatyczna Obrona czy Wielki Skok będą uruchamiane naprzemiennie w zależności od sytuacji na polu bitwy, a to jedynie kilka z dostępnych w grze Talentów! Każdy Twój ruch może być wspomagany poprzez dodatkowe kości, wykorzystując punkty Karmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here