Michel Hazanavicius, francuski reżyser i scenarzysta, autor oscarowego filmu „Artysta”, już wkrótce zadebiutuje pełnometrażową animacją! W produkcji wystąpi między innymi Gérard Depardieu, Dominique Blanc i Denys Podalydès.


Oscarowy twórca zadebiutuje w formule kina animowanego

Hazanavicius to twórca dylogii filmów szpiegowskich „OSS 117 – Kair”, gniazdo szpiegów oraz „OSS 117 – Rio nie odpowiada”, który światowy rozgłos zyskał za sprawą „Artysty”. W 2012 roku wspomniany film otrzymał 10 nominacji do Oscarów z czego uzyskał 5 statuetek w tym za najlepszy obraz pełnometrażowy. Sam Hazanavicius otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera. Teraz francuski twórca zdecydował się podjąć wyzwanie i zrealizować produkcję animowaną. Podstawą historii będzie książka Jeana-Claude’a Grumberga znana pod tytułem „The Most Precious of Cargoes”, której akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej.

Bohaterami opowieści „The Most Precious of Cargoes” jest bezdzietne małżeństwo – skromny drwal i jego kochająca żona, którzy są mieszkańcami jednego z polskich lasów. Ich spokojne życie nieoczekiwanie zmienia się pewnego dnia, kiedy kobieta – szukając pożywienia – natrafia na tobołek, który został wyrzucony z pociągu przewożących zniewolonych Żydów. W tajemniczym zawiniątku znajduje się niemowlę. Żona drwala postanowiła zatrzymać dziecko i wbrew woli męża, wychować dziecko jak własne.

Narratorem filmu zaś niedawno zmarły, kultowy francuski aktor Jean-Louis Trintignant. Z kolei Alexandre Desplat („Wyspa Psów”, „Łowcy Trolli”, ,„Kształt wody”) napisze muzykę do animacji. Wiadomo, że premiera filmu The Most Precious of Cargoes” jest przewidywana na 2024 rok. Produkcja rozpocznie się jeszcze w październiku roku. Warto podkreślić, że za animację odpowiedzialni będą artyści z firmy Studio 3.0, którzy są znani za sprawą nominowanej do Oscara animacji „Czerwony żółw”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here