Tegoroczny Festiwal Fantastyki PYRKON odbędzie się w dniach 17 – 19 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14. Program imprezy zapowiada się imponująco – organizatorzy zaplanowali ponad 600 wydarzeń w kilkunastu strefach i blokach tematycznych.

Wydawnictwo Egmont będzie obecne na stoisku numer 124 zlokalizowanym w Krainie Wystawców, a także w Blokach Komiksowym i Dziecięcym, gdzie odbędą się spotkania autorskie oraz w Bloku Gier Bez Prądu, gdzie będzie można pograć w wybrane gry z oferty wydawnictwa.

Podczas tegorocznej edycji PYRKONU wydawnictwo Egmont zaprezentuje na stoisku gry planszowe i karciane oraz pełną ofertę komiksów z rabatem 25%.  Dodatkowo – na stoisku będzie można zagrać w wybrane planszówki z oferty wydawnictwa a także, dzięki uprzejmości firmy Starvingpixels Sp. z o. o., w demonstracyjną wersję gry komputerowej „Kajko i Kokosz. Na plasterki”.

W ramach Bloku Komiksowego odbędą się spotkania autorskie z twórcami komiksów. Obecność na festiwalu zapowiedzieli: Katarzyna Niemczyk („Mockingbird”, „Era Conana”, „Liga Sprawiedliwości”), Magdalena „Meago” Kania („Delisie”, „Emilka Sza”); Marta Falkowska („Oto Tosia”), Bartosz Sztybor („Wiedźmin”, „Cyberpunk”, „Niezła draka. Drapak!”,” Rufus. Wilk w owczej skórze”), Tobiasz Piątkowski („Ekspozytura Rygor”, „Bradl”, „Bazyliszki”), Maciej Kur („Kajko i Kokosz. Nowe Przygody”, „Delisie”, „Emilka Sza”, „Lil i Put”), Piotr Bednarczyk („Kajko i Kokosz. Nowe Przygody”, „Lil i Put”). Goście odwiedzą również Strefę Autografów, w której podpiszą swoje komiksy. Szczegółowy program z oznaczeniem sal i godzin dostępny jest na stronie organizatorów: https://pyrkon.pl/

W Strefie Gier Bez Prądu będzie można pograć w gry z serii „Fabula Rasa” oraz „DC Deck Buliding Games” z oferty wydawnictwa Egmont.

Pyrkon to jeden z największych w Europie festiwali fantastyki. Odbywa się co roku w Poznaniu. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here