Pinokio, jeden z najsłynniejszych baśniowych bohaterów, powraca w nowej historii, którą przygotowała wytwórnia Disney. Reżyserem aktorskiego filmu „Pinokio” jest Robert Zemeckis, twórca „Powrotu do przyszłości”, „Opowieści wigilijnej”, a także „Forresta Gumpa”. W roli Geppeta wystąpi Tom Hanks. Premierę zaplanowana na 8 września. W sieci ukazał się pierwszy zwiastun filmu.

Disney prezentuje nowy film o Pinokiu

„Pinokio” to najnowszy aktorski film Disneya, który opowiada historię znaną za sprawą książki Carla Collodiego. Reżyserem historii jest Robert Zemeckis, który przygotował także scenariusz wraz z Simonem Farnabym i Chrisem Weitzem. W rolę Geppetto wcielił się Tom Hanks. W filmie występuje również Joseph Gordon-Levitt w roli Świerszcza, a także Cynthia Erivo jako Dobra Wróżka oraz Keegan-Michael Key jako „Szczery” John. W obsadzie są również Lorraine Bracco (mewa Sofia) i Luke Evans, który zagra tajemniczą postać znaną jako Woźnica. W rolę tytułowego bohatera mającego skłonność do opowiadania kłamstw wcielił się 14-letni Benjamin Evan Ainsworth. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu.

Pinokio w różnych wersjach

Pinokio jest bohaterem niezliczonych teatralnych i filmowych ekranizacji. Reżyserii niedawnego filmu na podstawie powieści Carla Collodiego podjął się dwukrotnie nagrodzony Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes Matteo Garrone – twórca baśniowej historii „Pentameron”, a także „Gomorry”. W tej wersji w roli Gepetta wystąpił Roberto Benigni. A jak będzie wyglądać Pinokio w nowym filmie Guillermo del Toro? Zobaczcie pierwszą zapowiedź nowej animacji Netflixa! „Pinokio” to wspólna produkcja realizowana przez Guillermo del Tora, Jim Henson Company oraz włodarzy z firmy ShadowMachine.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here