Serial „Jellystone!” jest unowocześnionym spojrzeniem na legendarną markę Hanna-Barbera. Jej bohaterowie żyją, pracują i świetnie się przy tym bawią, a ich codzienność zmienia się w szalone przygody. Każdy z bohaterów pełni określoną role w społeczności; Pies Huckleberry jest burmistrzem, Miś Yogi jest chirurgiem, Jabberjaw pracuje w galanterii, a El Kabong jest i nauczycielem i superbohaterem. W magicznym miasteczku nie zabraknie też postaci Cindy czy Boo Boo. Przeczytajcie specjalny wywiad z producentem i showrunnerem produkcji „Jellystone!”, Carlem Greenblattem w związku z telewizyjną premierą kreskówki na kanale Cartoon Network, która odbędzie się już 27 grudnia 2021 roku.

Skąd wziął się pomysł reboot przygód Misia Yogi i wielu innych klasycznych postaci Hanny-Barbery?

Carl Greenblatt: Propozycja wyszła od przedstawicieli Warner Bros. Szefowie wytwórni zapytali, czy byłbym zainteresowany opracowaniem programu filmów krótkometrażowych. Główną ideą było uwspółcześnienie bohaterów z uniwersum Hanny-Barbery, a przy okazji zrobienie z nimi czegoś zabawnego. Pomyślałem o tym, w jaki sposób zreinterpretować markę? Zależało mi na tym, aby opowiedzieć historię od nowa – bez historycznego dziedzictwa i oczekiwań bazy fanów. Oczywiście to było trudne, jednak najważniejszym celem było dla mnie ukazanie kultowych bohaterów w nowym świecie. Odejście od nieco staromodnego i jednowymiarowego stanu do bardziej kompletnego obrazu – z wszystkimi wadami, niepewnościami, pragnieniami i marzeniami.

Co sprawiło, że zgodziłeś się podjąć to wyzwanie?

Nie sądzę, aby ktokolwiek, kto pracuje w branży animacji, mógłby odmówić pracy z katalogiem postaci z Hanna-Barbera. Można powiedzieć, że to jest prawdziwie królewska jakość animacji. Dlatego po prostu nie mogłem odmówić! W zespole kreatywnym łączą nas świetne relacje – dyrektorzy Warner Bros. bardzo mi ufają, a ja ufam im. Chciałbym podkreślić, że przy tym projekcie dano mi też naprawdę wiele twórczej swobody!

Jakie są właściwie największe różnice między starym a nowym „Jellystone!”?

W nowej wersji „Jellystone!” naprawdę zależało mi na tym, aby pogłębić komediowy charakter postaci. Chciałem szczegółowo zbadać, kim jest każdy z bohaterów i zrozumieć, co stoi za fenomenem. W jaki sposób sprawić, że będą jeszcze zabawniejsze i interesujące? W serialu staramy się umieszczać konkretne postacie w naprawdę wyjątkowych sytuacjach, które pozwalają nam dowiedzieć się o wiele więcej o ich osobowości. Spodziewajcie się sporych pokładów śmiechu!

Czy uważasz, że nowy program może zadowolić zarówno starych, jak i nowych fanów postaci?

Za każdym razem, gdy tworzę program, piszę go z dedykacją dla dorosłego, który jest we mnie – kieruję się mottem „baw się dobrze, ale uczyń to również odpowiednim dla dzieci”. Mój zespół rozważył różne rodzaje publiczności. Zależy nam na zrozumieniu i otwartości, zwłaszcza ze strony tych odbiorców, którzy mogą mieć nadzieję, że nasi bohaterowie będą dokładnie tacy same, jak byli przed laty.

A w takim razie, czy w „Jellystone!” znajduje się jakiś ukryty przekaz i zaszyfrowane wiadomości dla współczesnego widza?

Motywem przewodnim programu jest określona społeczność. „Jellystone!” to program o bohaterach, którzy zmagają się z codziennością – różnymi kryzysami, tydzień po tygodniu. Ale w pewnym momencie wstają, otrzepują się i nigdy nie pozwalają, żeby problemy ich przygniotły. Przesłania nie należy jednak brać przesadnie głęboko, bo tym, co liczy się w tym świecie przede wszystkim, jest rozrywka – niech będzie jak najzabawniej.

Czy masz jakiś ulubiony odcinek lub scenę z serialu?

Niełatwe zadanie, prawie tak samo, jak to, że ktoś miałby wybrać swoje ulubione dziecko. Jednak naprawdę podobał mi się odcinek, w którym Huckleberry zamienia się w Czarodziejkę z Księżyca, ponieważ zadziałał w tym wszystkim efekt zaskoczenia – nie uchwyciłem wcześniej momentu, w którym pracował nasz grafik. Jest też bardzo oryginalny odcinek utrzymany w stylistyce anime.

Powiedz, proszę, gdzie są wykonywane Wasze animacje?

Siedziba jednej z naszych firm produkcyjnych znajduje się na Filipinach, natomiast drugie studio jest Australii. Nagrania głosowe dla krajów anglojęzycznych odbywają się w całej Ameryce, więc różne elementy programu są tak naprawdę globalne.

Debiut serialu nastąpi w poniedziałek 27.12.2021 o 14:50 w Cartoon Network. Emisja od poniedziałku do piątku o 14:40.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here