Niepozorny Jacques Ramirez prowadzi nudne życie specjalisty od naprawy odkurzaczy w serwisie posprzedażowym firmy produkującej sprzęt gospodarstwa domowego. Czy to jednak możliwe, że ten spokojny człowiek, w dodatku niemowa, jest tak naprawdę legendarnym zabójcą? Aby się przekonać, no cóż, nie ma wyjścia – po prostu trzeba „Dorwać Ramireza”!

Tym razem musimy zająć się zupełnie nową sprawą. Drugi tom pełnej zaskakujących zwrotów akcji opowieści sensacyjnej rodem z filmów Tarantino właśnie pojawił się na rynku. I jest to powrót niezwykle oczekiwany.

Everyman, który stał się bohaterem w świecie zbrodni

Jacques Ramirez, spokojny arizoński sprzedawca sprzętu AGD, nawet nie podejrzewa, że jego życie zostanie przewrócone do góry nogami. W ciągu zaledwie kilku dni dochodzi do kilku niespodziewanych wydarzeń: meksykańscy bandyci rozpoznają w nim płatnego zabójcę, z którym mają na pieńku; zostaje uznany przez policję winnym zamachu terrorystycznego; napotyka dwie poszukiwane za liczne napady złodziejki, Chelsea i Dakotę. Ale to dopiero początek kontrolowanego szaleństwa.

Szalona akcja, która trwa w najlepsze – sensacyjna intryga w stylu Tarantino

W wyniku splotu tych wszystkich wydarzeń staje się obiektem pościgu zarówno przestępców, jak i sił pilnujących porządku. Na jego drodze pojawia się też pewien tajemniczy starszy pan… Czy Jacques naprawdę jest zwykłym sprzedawcą odkurzaczy? A może w tym, co go spotyka, nie ma przypadku, bo bohatera po prostu dopadła przeszłość, od której starał się uciec? W drugim akcie historii poznamy nowe fakty, ale czy zbliżą nas do odpowiedzi? Na pewno nie zabraknie kolejnych niespodzianek fabularnych, strzelanin, zabawnych rozmów ani szczypty erotyki!

„Dorwać Ramireza” jest pierwszą autorską serią Nicolasa Petrimaux, mieszkającego w Lyonie francuskiego twórcy, który od dzieciństwa fascynuje się amerykańskimi filmami akcji. I fascynację tę widać w komiksie, który pod względem prowadzenia fabuły, metody obrazowania i niewymuszonego humoru przypomina najlepsze osiągnięcia kina sensacyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here