„DC Deck Building Game” to seria pięknie ilustrowanych gier karcianych (i dodatków do nich) pozwalająca graczom przenieść się do uniwersum znanego z komiksów DC i wcielić w postacie takie jak Batman, Superman czy… Joker. 8 grudnia, za sprawą wydawnictwa Egmont, ukaże się kolejna gra w cyklu zatytułowana „DC. Batman: Metal”, w której gracze muszą uratować Batmana oraz innych uwięzionych Superbohaterów, a potem przyłączyć ich do swoich drużyn, ruszając na ratunek Multiwersum. Tego samego dnia ukaże się też dodatek crossover oparty na filmie animowanym „Batman Ninja”.

W najnowszej grze z serii “DC Deck Building Game” Liga Sprawiedliwości musi zewrzeć szyki, aby pokonać Barbatosa, Batmana, Który się Śmieje oraz ich Mrocznych Rycerzy. Jeden Superbohater nie sprosta takiemu wyzwaniu. W grze „DC Batman: Metal” gracze wcielają się Supermana, Batmana, Wonder Woman albo innego Superbohatera i starają się uratować świat. Na początku mogą jedynie zadawać przeciwnikom ciosy pięścią, jednak w trakcie gry powiększają swoje talie o nowe, coraz silniejsze karty, starając się pokonać jak najwięcej Superłotrów DC. Mogą też wykorzystać Łotrów, by zaatakować współgraczy. Za zdobyte karty i pokonanych Superłotrów zdobywają Punkty Zwycięstwa. Wygrywa gracz, który na koniec gry będzie ich miał najwięcej.

„DC Batman: Metal” to gra typu deck building, polegająca na rozbudowaniu swojej talii kupując karty z banku oraz tworzenia swej strategii właściwie używając umiejętności na kartach. Gracze muszą walczyć nie tylko pomiędzy sobą, ale również z grą, która atakuje ich Superłotrami z uniwersum DC, a pod koniec muszą zmierzyć się z potężnym Barbatosem.

Podstawowe elementy gry to 202 karty, podzielone na karty talii głównej (97), karty startowych Ciosów (36), karty startowych Bezsilności (16), karty Wyłomów (16), karty Superłotrów (7) i karty Słabości (30). Dodatkowo, w pudełku znajdziemy 11 dużych kart Superbohaterów, kartę Batmana, Który Się Śmieje (1) i obszerną instrukcję.

Gra kosztuje 149,99 zł (cena katalogowa), przeznaczona jest dla dwóch do pięciu graczy powyżej 14 roku życia, a średni czas rozgrywki to 45 minut.  W grę „DC. Batman:Metal” można grać niezależnie bądź łączyć ją z dodatkami z serii „DC Deck Building Game”.

Dodatek crossover „DC Batman Ninja” to zestaw oparty na filmie animowanym pod tym samym tytułem. Można go łączyć z każdą grą z serii “Dc Deck Building Game”. Dzięki dodatkowi gracze przenoszą się do feudalnej Japonii i mogą wcielić się w Batmana oraz jego sojuszników. Dzięki Ninjutsu gracze mogą zadawać szybkie ciosy i walczyć z przerażającymi wersjami klasycznych Superłotrów z Gotham. Ostatecznym wyzwaniem będzie megazamek stworzony przez połączenie pięciu pokonanych Superłotrów! Wygra gracz, który na koniec gry będzie miał najwięcej Punktów Zwycięstwa.

Elementy dodatku „DC Batman Ninja” to 6 dużych kart Superbohaterów Batman Ninja, 5 dużych kart Superłotrów Batman Ninja, 21 kart talii głównej oraz instrukcja. Dodatek kosztuje 59,99 zł (cena katalogowa).

Gry i dodatki z serii „DC Deck Building Game” można kupić w księgarni www.egmont.pl oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.

Pozostałe gry z seriiDC Deck Building Game

Wszystkie gry z serii „DC Deck Building Game” opierają się na podobnym mechanizmie budowania talii oraz mają wspólny rewers kart. Umożliwia to dowolne łączenie ze sobą gier podstawowych i dodatków.

Pojedynek Superbohaterów DC”

Proste zasady i szybka rozgrywka sprawiają, że jest to idealna gra do rozpoczęcia przygody z serią „DC Deck Building Game”. Podczas rozgrywki można wcielić się w ulubionego Superbohatera DC Comics, by pokonać Superłotrów. Pomogą w tym zdobyte podczas poszczególnych tur supermoce, mega sprzęt i lojalni sprzymierzeńcy. Można też wykorzystać łotrów, by zaatakować swoich współgraczy-wybór najlepszej strategii zależy od grającego.

„DC Wieczne zło”

W tej grze „źli” walczą z „dobrymi”, a zwycięża ten, kto wykaże się największą bezwzględnością w atakowaniu i niszczeniu kart. Na początku gry można zadawać przeciwnikom jedynie proste ciosy pięścią, jednak gracz w trakcie powiększa swoją talię o nowe, coraz silniejsze karty – nowe rodzaje ciosów, sprzęt i sprzymierzeńców. Za karty i pokonanych Superbohaterów zdobywa się Punkty Zwycięstwa. Wygrywa gracz, który na koniec gry będzie mieć ich najwięcej.

„Łotrzy” – dodatek

„Łotrzy” rozwijają koncepcję, w której gracze są „złymi” postaciami i walczą przeciwko „dobrym” oraz zdobywania żetonów punktów w trakcie gry. Dodatek wprowadza nowy mechanizm współdziałania, który umożliwia zagrywanie kart z talii przeciwników. Złoczyńcy zazwyczaj nie proszą o pomoc, ale czasem muszą się zjednoczyć, by pokonać potężnego wroga. Oprychy z drużyny chętnie pomogą, ale oczywiście nie za darmo…

„Kryzys” – dodatek

Duży dodatek, który wprowadza nowe tryby gry – kooperacyjny i solo. Najlepiej łączyć z go z „Pojedynkiem Superbohaterów”. Dodatek jest stworzony z myślą o grze w trybie kooperacyjnym, ale nowych Superbohaterów oraz karty talii głównej można wykorzystać także do urozmaicenia gry rywalizacyjnej. Dziesiątki nowych kart, w tym „niemożliwe” wersje Superłotrów podniosą poziom trudności i dodadzą rozgrywce nowego smaku.

„Strażnicy” – dodatek crossover

Mały dodatek wprowadzający postacie znane z komiksu „Strażnicy”. Najlepiej łączyć go z „Pojedynkiem Superbohaterów”. Dodatek ten wprowadza nowy tryb gry kooperacyjnej ze zdrajcą, ale sześciu Superbohaterów znanych z komiksu „Strażnicy” można wykorzystać także do urozmaicenia gry rywalizacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here