Spider-Man to legendarny superbohater Marvela. Postać stworzona przez scenarzystę Stana Lee, rysownika Steve’a Ditko, a także Jacka Kirby’ego, pozostaje ikoną współczesnej popkultury. Jaka jest prawdziwa geneza herosa? Z kim musiał mierzyć się w czasie swoich misji? Kogo kochał, a kogo nienawidził? Co wiąże się z przyszłością Pajączka? Odpowiedzi zapisano w komiksie „Spider-Man. Historia życia”. Album wydany przez Egmont to prawdziwa skarbnica wiedzy dla fanów Marvela. Poznajcie sekrety zapisane w życiu superbohatera.


Spider-Man, czyli heros, który poświęca się dla innych

Dawno temu, w piętnastym zeszycie komiksu „Amazing Fantasy” z 1962 roku, piętnastoletni Peter Parker został ugryziony przez radioaktywnego pająka i tak narodził się superbohater znany jako Spider-Man. Od tamtej opowieści minęło prawie sześćdziesiąt lat. Co by było, gdyby tyle samo czasu upłynęło również w życiu Spideya? W założeniu twórców, Spider-Man to bohater, z którym mógłby się utożsamić zwykły czytelnik. Bo przecież mimo posiadania fantastycznych mocy Peter Parker na swój sposób zmaga się również z codziennością: opiekuje się samotną ciotką, kłóci się z aroganckim szefem, czasami choruje, z pewnością nie dosypia. A jednak poświęca się w imię większego dobra. Niedawno poznaliśmy nowe odczytanie historii herosa – stało się to za sprawą komiksu „Amazing Spider-Man – Powrót do korzeni”. Teraz nadszedł czas, aby poznać „Spider-Man. Historia życia”.

„Spider-Man. Historia życia” – poznajcie legendę Marvela

Z okazji osiemdziesiątych urodzin Marvel Comics mistrz humoru Chip Zdarsky („Daredevil”, „Sex Criminals”), laureat aż czterech Nagród Eisnera, i kultowy rysownik Mark Bagley („Ultimate Spider-Man”) snują wyjątkową opowieść o Spider-Manie – od jego superbohaterskich początków, przez trudne czasy wojny wietnamskiej i wojny domowej, aż do ostatniej misji Człowieka Pająka, w której rozstrzygną się losy nie tylko jego samego, ale i wszystkich, których kocha! Bezkompromisowa akcja, wzruszająca opowieść o przywiązaniu do najbliższych, poczuciu tęsknoty i odpowiedzialności, która wiąże się z misją Spider-Mana. Historia życia pozostawia z poczuciem niesłabnącej fascynacji.

Historia, która pokazuje bogatą mitologię Spider-Mana

Choć tożsamość Spider-Mana przez lata pozostawała tajemnicą dla mieszkańców, to po wydarzeniach zapisanych w mini-serii „Wojna Domowa”, Spider-Man musiał ujawnić swoją tożsamość w związku z Ustawą Rejestracji. Jaka była tego cena? Do czego sprowadziła się saga o klonach? Kim, tak naprawdę, jest doktor Otto Octavius? Co z uczuciową relację, która łączyła Petera z Gwen Stacy? „Spider-Man. Historia życia” to wyjątkowy album, bo twórcy zdecydowali się przedstawić kilka dekad życia kultowego bohatera. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 miniserii „Spider-Man: Life Story”. To historia, która pokazuje niezwykle bogatą mitologię Spider-Mana.

Jaka będzie przyszłość Spider-Mana? Nowe komiksy, filmy i seriale animowane

Przedstawiciele wytwórni Disney, a także włodarze Marvela zapowiedzieli premiery niezwykle interesujących seriali animowanych. Powrócą mutanci z kultowej kreskówki „X-Men: Animated Series” – to doskonała wiadomość dla fanów Marvela z lat 90. Jednym z nowych projektów będzie między innymi serial o początkach Spider-Mana. Poznajcie pierwsze szczegóły.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here