Jak zdefiniować czas? Co właściwie kryje się pod teorią względności? Pomysły i twierdzenia Alberta Einsteina zrewolucjonizowały nauki ścisłe – mechanikę kwantową, fizykę, teorię pola. Jakim człowiekiem był prywatnie? Poznajcie album „Najwybitniejsi Naukowcy. Einstein. Przeskok kwantowy”. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri.


Einstein, czyli legenda świata nauki

„Najwybitniejsi Naukowcy. Einstein. Przeskok kwantowy” to kolejny tom kolekcji prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Tym razem jest to opowieść o badaczu, którego teorie znają niemal wszyscy – Albercie Einsteinie, fizyku teoretycznym, filozofie nauki, pedagogu, wykładowca uniwersyteckim oraz laureacie Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku. W komiksie dedykowanym przede wszystkim, choć nie tylko dla najmłodszych, poznajemy żywot niezwykle fascynującego człowieka. Prawdziwej legendy świata nauki.

Życie, nauka, odkrycia i wzruszenia

Komiks pozwala poznać historię jego dzieciństwa, badań naukowych, fascynacji matematyką i muzyką, a także problemów ze znalezieniem pracy i kłopotów w czasie pracy nad odkryciami, dzięki którym zrewolucjonizował ówczesną fizykę. Teorie Einsteina fascynowały współczesnych mu naukowców i zwykłych ludzi. Sprawiły, że fizyka była na ustach wszystkich. Dzięki jego dokonaniom nastąpił wielki skok w naukach ścisłych. Z komiksowej opowieści dowiadujemy się na przykład, jak wyglądały jego studia na uniwersytecie w Zurychu, praca w urzędzie patentowym w Bernie, a wreszcie ogłoszenie najważniejszych teorii – w tym ogólnej teorii względności.

Najwybitniejsi naukowcy, czyli sekrety świata

Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie. Co ciekawe, w komiksie przedstawiono również interesujące spojrzenie na życie osobiste Einsteina, który prywatnie znał się między innymi z Marią Skłodowską Curie, bohaterką komiksu „Najwybitniejsi Naukowcy. Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze”. Postać Einsteina – jego wybitny umysł, niecodzienne odkrycia, nietuzinkowy sposób bycia – sprawiają, że komiks jest naprawdę interesującą lekturą.

Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior. Komiksowa seria prezentuje ona postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Komiksy w przystępny sposób przybliżają biografie naukowców, ich niezwykłą chęć zdobywania wiedzy i drogi, które doprowadziły ich do dokonania przełomowych dla świata odkryć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here