Batman to heros, który skrywa wiele tajemnic. Znamy go za sprawą „Ataku na Arkham”, „Zabójczego żartu” czy „Długiego Halloween”. Kultowy bohater ze świata komiksów DC powrócił w nowej serii, którą stworzył James Tynion IV. Poznajcie kolejny rozdział w mitologii Mrocznego Rycerza.


Diabelskie intrygi w mieście Mrocznego Rycerza

W Gotham nastaje nowy dzień. Po pokonaniu Bane’a zarówno mieszkańcy, jak i ich obrońca wciąż starają się dojść do siebie. Tymczasem do miasta wraca najniebezpieczniejszy najemnik na świecie: Deathstroke. Ma zlecenie na jednego z mieszkańców. Za nim podążają inni wynajęci zabójcy, a wokół Batmana robi się gęsto zarówno od zabójców, jak i niebezpiecznych graczy z Gotham – od Riddlera i Pingwina po Harley Quinn.

Nieznany złoczyńca, czyli nowy wróg Batmana

Gdy Zamaskowany Krzyżowiec zbliża się do odkrycia tożsamości osoby pociągającej za sznurki, miłość jego życia wyjawia mu skrywaną od lat złowrogą tajemnicę. Czy ten fakt doprowadzi do zerwania bohaterów? Czy ujawnienie sekretu wystarczy, aby powstrzymać spisek, który ma na celu zniszczenie Mrocznego Rycerza? Po tym jak Tom King zakończył swoją opowieść o Mrocznym Rycerzu rozpoczynamy nowy rozdział sagi o Batmanie.

Spisek i tajemnice w życiu Batmana

James Tynion IV wykazał się w swojej opowieści bardzo ciekawym pomysłem wyjściowym. Otóż okazuje się, że przed wielu, wielu laty Catwoman, Joker, Pingwin oraz Riddler zawiązali tajemny pakt z pewną tajemniczą postacią, która może ostatecznie pokonać Mrocznego Rycerza. W mitologii komiksowych superbogów trudno jest dziś zbudować intrygę opartą na nowych założeniach, tymczasem amerykańskiemu autorowi udało się to w bardzo ciekawy sposób.

„Batman – Ich mroczne plany” – superbohaterska mitologia DC

Stery serii przejmuje scenarzysta James Tynion IV („Szpon”, „Wieczny Batman”), towarzyszą mu rysownicy Guillem March, Tony S. Daniel, Carlo Pagulayan, Jorge Jiménez i inni. Nie przegapcie okazji, by poznać Punchline, nową sympatię Jokera! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #85–94 oraz „Batman Secret Files” #3. A to nie wszystko…

Nowy serial animowany w świecie Batmana

Tymczasem warto podkreślić, że Batman powraca! Kultowy superbohater już wkrótce stanie się bohaterem nowego serialu animowanego, którego realizacją zajmie się platforma HBO Max oraz stacja Cartoon Network. Poznajcie pierwsze szczegóły na temat „Batman: Caped Crusader”. Za projektem stoi niezastąpiony Bruce Timm, J.J. Abrams oraz Matt Reeves. Serial może być większą częścią uniwersum superherosów DC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here