Japońskie legendy, pradawne podania, w których mistyka łączy się z historią, a przejmująca groza z dramatem i komedią. „Usagi Yojimbo” to legendarna seria komiksowa, która już wkrótce doczeka się animowanej wersji. W sieci pojawiła się pierwsza grafika z produkcji Netflixa.


Kodeks samuraja w świecie antropomorficznych zwierząt – nowy serial animowany

„Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles” – tak brzmi oficjalny tytuł widowiska, którego producentem wykonawczym będzie zarówno Stan Sakai, ale też James Wan pracujący obecnie nad serialem osadzonym w świecie „Aquamana”. Na stronie festiwalu Annency pojawiła się oficjalna grafika z produkcji serialu. Co ciekawe, głównym bohaterem nowej produkcji nie będzie jednak Usagi, lecz jego nastoletni potomek, samuraj Yuichi. I to właśnie jego możemy zobaczyć na zdjęciu. Więcej o serialu pisałem już jakiś czas temu.

„Usagi Yojimbo: Początek” – japońskie legendy i kodeks samuraja

Akcja komiksowej serii, która stanie się podstawą serialu, rozgrywa się w Japonii na początku XVII wieku w epoce Edo. Jego bohaterami są antropomorficzne zwierzęta. Głównym herosem serii jest Miyamoto Usagi, królik-ronin, przemierzający kraj w ramach shogyusha – pielgrzymki wojownika, wynajmując się jako ochroniarz. Postać Miyamoto Usagiego zainspirowana była osobą mistrza miecza Miyamoto Musashiego, natomiast styl i atmosfera komiksu nawiązują do filmów Akiry Kurosawy i serii komiksowych Samotny wilk i szczenię i Groo the Wanderer. Poznajcie komiksową wersję przygód Usagiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here