Szkarłatny Sprinter, czyli Flash – prawdopodobnie najszybszy ze wszystkich superbohaterów z kanonu DC Comics – powraca! „Flash: Rok pierwszy”, komiks stworzony przez duet Joshua Williamson-Howard Porter, to nowe spojrzenie na jednego z członków „Ligi Sprawiedliwości”.


Geneza Flasha – początki drogi superbohatera

Kolejny tom opowieści o Flashu w ramach linii wydawniczej DC odrodzenie. Tym razem cofniemy się do początków Szkarłatnego Sprintera. Barry Allen pracuje jako kryminolog policyjny w Central City i czuje, że ugrzązł. Może zbadać tylko miejsce przestępstwa, ale w żaden sposób nie może zapobiec zbrodniom. Dlatego ma wrażenie, jakby przegrał wyścig jeszcze przed startem. I wtedy pewnej nocy uderza piorun – i wszystko się zmienia.

Przekraczanie granic, czyli wielka moc

Porażony prądem i skąpany w chemikaliach Barry budzi się ze śpiączki z mocą niesamowitej prędkości, która przenika każdą komórkę jego ciała. Jest szybszy niż kule, szybszy niż dźwięk, szybszy, niż można to sobie wyobrazić. Gdy Allen uczy się, jak opanować swoje nowe, niezwykłe moce, w Central City pojawiają się przestępcy całkiem nowego rodzaju. Niektórzy z nich potrafią Barry’ego unieruchomić, inni zamrozić, a jeszcze inni pędzą tak szybko, że nie sposób ich zobaczyć. Rozpoczyna się wyścig, w rezultacie którego Barry Allen zyska status legendarnego superbohatera uniwersum DC.

Rozrywka dla fanów DC Comics

„Flash: Rok pierwszy” to doskonała propozycja rozrywkowa dla fanów superhero. Nie trzeba znać wszystkich odsłon nowego DC Comics, aby rozkoszować się w przygodach Szkarłatnego Sprintera. Jakość gwarantowana. Scenarzysta Joshua Williamson („Liga Sprawiedliwości Kontra Suicide Squad”) i rysownik Howard Porter („Scooby Apocalypse”) przedstawiają najwcześniejsze przygody Najszybszego Człowieka na Ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here