Podobno diabeł tkwi w szczegółach, a licho nigdy nie śpi. Lucyfer, jeden z upadłych aniołów, którego znamy z mitologii oraz religii, jest również bohaterem kultowego komiksu. Poznajcie jego dzieje.


Gwiazda Zaranna – komiksowe dzieje Lucyfera

Pierwszy tom nowej edycji przełomowego dzieła komiksowego, nominowanego do Nagrody Eisnera. Lucyfer – Gwiazda Zaranna porzucił piekło i zamieszkał w Los Angeles, gdzie prowadzi nocny klub o nazwie „Lux”. Pewnego dnia odwiedza go wysłannik nieba z propozycją od samego Stwórcy. Propozycja ta zachwieje spokojną egzystencją Diabła i zmusi go do powrotu do miejsc, do których nigdy nie chciałby wracać.

Demoniczna opowieść ze świata snów

Twórcą opowieści o Lucyferze, który pojawił się w serii „Sandman”” Neila Gaimana, jest scenarzysta komiksowy i filmowy oraz pisarz Mike Carey, znany przede wszystkim z prac dla Vertigo („Hellblazer”). Za rysunki odpowiada kilku znanych rysowników, m.in. Scott Hampton („Czarna Wdowa”) i Chris Weston („Batman Black & White”). Pierwszy tom serii zawiera zeszyty: „The Sandman presents Lucifer”” 1–3 oraz „Lucifer”” 1–20.

Nieboski istota z komiksowego uniwersum

Adwersarz, Niosący Światło, Książę Piekieł – jest wiele określeń na to, kim jest Lucyfer. Upojony władzą, bezkompromisowy, wieloznaczny i symboliczny w swoich działaniach. Komiksowy bohater w interpretacji Mike’a Careya to niezwykle fascynująca postać, której losy są diabelsko wręcz fascynujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here