Deadpool, jeden z najpopularniejszych superbohaterów Marvela, znany z komiksów i filmów, może wrócić w serialu animowanym. Propozycja dedykowana dla dorosłych widzów jest podobno w planach amerykańskiego potentata. Do roli miałby powrócić Ryan Reynolds, aktor znany z kinowej superprodukcji „Deadpool” oraz „Deadpool 2”. Co wiemy na temat projektu? Nie wszyscy jednak wiedzą, że przed kilkoma laty planowano niezależny projekt animowany.


Disney i Marvel chcą Deadpoola?

Superbohaterskie uniwersum Disney/Marvel jest rozwijane o coraz to nowe produkcje. Warto czekać chociażby na serial „What If…?”, pierwszą animację przygotowaną przez Marvel Studios, która stanie się częścią MCU! To alternatywne spojrzenie na ikonicznych bohaterów Domu Pomysłu. Równocześnie trwają prace nad kolejnymi realizacjami. Jedną z nich może być kreskówka o Deadpoolu.

Według najnowszych doniesień medialnych w projekt zaangażowany jest Ryan Reynolds. Kanadyjski aktor i producent, znany z występów w kinie superbohaterskim między innymi za sprawą filmu „Green Lantern”. Po raz pierwszy jako Deadpool wystąpił w 2009 roku, kiedy to wcielił się w Wade’a Wilsona na potrzeby widowiska „X-Men Geneza: Wolverine”. W swojej historii Deadpool występował zresztą w wielu różnych duetach, choćby ze Spider-Manem, który już wkrótce doczeka się kolejnego filmu animowanego. Wreszcie w 2016 roku doszło do realizacji kinowego „Deadpoola”. Został on wyreżyserowany przez Tima Millera na podstawie scenariusza Rhetta Reese’a i Paula Wernicka. Tytułową rolę zagrał wspomniany wcześniej Ryan Reynolds, a obok niego w głównych rolach wystąpili: Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller, Gina Carano i Brianna Hildebrand.

Włodarze Disneya rozmawiają podobno z oddziałem kreatywnym firmy Marvel na temat stworzeniu serialu animowanego, który byłby poświęcony bodaj najbardziej wygadanemu ze wszystkich herosów współczesnych komiksów superbohaterskich. W projekt może być zaangażowany Ryan Reynolds – kanadyjski aktor od dawna planował dodatkowy projekt z Deadpoolem. Mówi się o tym, że za produkcją odpowiadać będzie firma Hulu, która w przeszłości odpowiadała za serial „Runaways” na podstawie komiksów Marvela. Warto jednak nadmienić, że kilka lat temu planowano serial o Deadpoolu. Głównymi pomysłodawcami projektu byli Donald Glover i Stephen Glover, współtwórcy uhonorowanego dwoma Złotymi Globami serialu „Atlanta”. Jest to jednak jeden z pomysłów, którymi zająłem się w cyklu o zaginionych animacjach.

Realizacją nowego serialu miałoby się zająć również studio 20th Television Animation. Firma została utworzona pierwotnie w 1999 roku jako Fox Television Animation. Pierwszym jego projektem było kontynuowanie produkcji serialu „Family Guy” od trzeciego sezonu przejętej od studia Film Roman. Od 2005 roku zajęło się produkcją animacji współtworzonych przez Setha MacFarlane’a. W 2016 roku została przejęta od Film Roman produkcja serialu „The Simpsons”. W sierpniu 2020 roku nastąpił rebranding studiów przejętych przez The Walt Disney Company rok wcześniej. Fox Television Animation zmieniono na 20th Television Animation.

Animacje dla dorosłych – Deadpool niczym Harley Quinn i Lobo

Pomysł na realizację animowanego widowisku, którego bohaterem byłby Deadpool nie jest przypadkowy. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie produkcje z kategorią wiekową R, czyli takie, dla których docelową grupą odbiorców są dorośli. Projekty charakteryzują się między innymi bezkompromisowym przedstawieniem scen akcji, przemocą, czarnym humorem. W takiej konwencji doskonale odnajduje się między innymi serialowa Harley Quinn, która ma zresztą szansę dostać pełnometrażowy film animowany. Scenarzysta i producent serialu animowanego „Harley Quinn” Patrick Schumacker przed dwoma miesiącami poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, że rozpoczęły się już nagrania dialogów do 3 sezonu produkcji.

Komiksowa superheroina, która została stworzona przez legendarny duet twórców w postaci Bruce’a Timma i Paula Diniego, to jednak nie jedyna postać, która zasługuje na własny serial dla dorosłych. Fani superbohaterskich komiksów DC Comics domagają się, aby Lobo, jeden z największych złoczyńców uniwersum Batmana i Supermana, doczekał się własnego widowiska. Lobo to kosmita, międzygalaktyczny łowca głów i płatny morderca, który popularność wśród czytelników zdobył w latach 90. ubiegłego wieku. Póki co, ostatni Czarnian pojawił się w nowym filmie DC Comics i Warner Bros., jakim był „Superman: Man of Tomorrow”.

Komiksowy szaleniec, zmutowany superbohater i superłotr w akcji

Metody działania Deadpoola, jednego z najpopularniejszych komiksowych charakterów ostatnich lat, nie różnią się szczególnie od sposobów stosowanych przez najgroźniejszych złoczyńców z uniwersum Marvela. To zabójca do wynajęcia, którego zdolność do samoleczenia czyni praktycznie niemożliwym do pokonania, dodatkowo obdarzony dowcipem i niewyczerpaną kreatywnością (którą wykorzystuje do likwidowania przeciwników). Przygody Deadpoola są obecnie publikowane na łamach różnych serii komiksowych, które w Polsce publikuje wydawnictwo Egmont.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here