Od pewnego czasu wiemy, że Hayao Miyazaki, założyciel studia Ghibli, pracuje nad filmem „How Do You Live?”. To zresztą jeden z nowych projektów japońskiej wytwórni. Jeden, ale nie jedyny. Bo trzeba nam wiedzieć, że syn Miyazakiego, Gorō, równocześnie pracuje nad filmem zatytułowanym „Aya And The Witch”.


Dowiedzieliśmy się, że będzie to produkcja oparta o książkę dla dzieci pod tytułem „Earwig And The Witch” autorstwa Diany Wynne Jones. Brytyjska powieściopisarka znana jest choćby za sprawą „Ruchomego zamku Hauru”, dzieła, które stało się podstawą jednego z najbardziej znanych widowisk studia Ghibli. Co jednak ciekawe, film reżyserowany przez Gorō będzie tworzony w technice 3D. Syn legendarnego twórcy na swoim koncie posiada między innymi serial „Ronja, córka zbójnika”, jak i pełnometrażowe „Ziemiomorze”, animację, która powstałą na kanwie prozy Ursuli  K. Le Guin.

„Earwing And The Witch” to historia osieroconej dziewczynce, mieszkającej w sierocińcu, która pewnego razu zostaje adoptowana przez wiedźmę o imieniu Bella Yaga. W czasie niełatwego dorastania, w ekstremalnie specyficznych warunkach, pomocnikiem dla Ayi będzie gadający kot. Projekt powstał we współpracy Studio Ghibli, NHK i NEP (NHK Enterprises). Premiera jeszcze w grudniu tego roku na japońskim kanale NHK General.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here