Całkiem niedawno, bo przecież w marcu tego roku informowałem Was o zupełnie nowej wersji kultowych „Flintstonów”, animowany serialu „Yabba dabba doo!” stanowi część propozycji kanału Boomerang. Jaki był jednak pierwotny pomysł na rodzinę sympatycznych jaskiniowców?


Kultowi bohaterowie sprzed lat, czyli prehistoryczne „Miodowe lata”

Warto odnotować, że w tym roku “Flintstonowie” obchodzą swoje sześćdziesiąte urodziny. Bo choć akcja rozgrywa się 1 000 040 lat przed naszą erą, to serial po raz pierwszy został wyemitowany dokładnie 30 września 1960 roku. Główną inspiracją przy tworzeniu kreskówki William Hanna i Josepha Barbery miały być komediowe „Miodowe lata”. Warto odnotować, że Flinstonowie” to prawdopodobnie pierwszy w historii serial animowany, w którym ukazano narodziny dzieckaPoniżej możecie zobaczyć natomiast pierwsze grafiki koncepcyjne, które stanowiły materiał pomocniczy przy produkcji serialu. Prace zostały wystawione do licytacji w domu aukcyjnym Van Eaton Gallery w Sherman Oaks.

Nowa era „Flintstonów”, czyli projekt na HBO MAX

Na pierwszej  z nich, wciąż dostępnej, widzimy Freda oraz Anna Margrock, gwiazdę ówczesnej estrady. Zdjęcie numer dwa to po prostu leniwe popołudnie Freda, Barneya oraz Betty, a ostatnia grafika ukazuje wytworne wnętrze salonu Flinstona. Tak jawi się przeszłość. A co z przyszłością? Warto odnotować, że przedstawiciele Warner Bros. zdecydowali się o restarcie serialu, który ma być przeznaczono przede wszystkim dla dorosłej widowni. Premiera w niedalekiej przyszłości na platformie HBO Max. Z kolei poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądała pierwsza wersja „Flintstonów”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here