„Wiedźmin”, „Katedra”, „Sztuka spadania”… znacie te tytuły? Animowane wizje Tomasza Bagińskiego, który jest dyrektorem kreatywnym Platige Image rozsławiły rzeczoną firmę. Warszawscy magicy zajmujący się nowoczesnymi widowiskami swego czasu zamierzali przygotować naprawdę niezwykłą – tak formie, jak i tematyce – animację osadzoną w świecie pierwszych Słowian! Za projekt odpowiedzialna była również firma Juice.

prv

Minęły już trzy lata od momentu, w którym przedstawiciele Platige Image oficjalnie poinformowali o rozpoczęciu prac nad projektem. Jak brzmiały oficjalne wieści?

„Privisa” to animowany film dla całej rodziny, którego akcja toczy się w czasach pierwszych Słowian, fascynującym świecie naszych przodków. Opowiada historię 11letniego Wilkana, jego dziadka Stanimira i ojca chłopaka – Borzymira. To historia o rodzinie, dorastaniu i sztuce podejmowania wyborów.

Projekt znajduje się w fazie developmentu, ale miał już swój debiut na rynku międzynarodowym – w ramach CARTOON Movie. Produkcja – Platige Films. Koprodukcja – Juice., Flat Foot Films. Development współfinasowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Źródło informacji: Facebook Platige Image

Niezwykła opowieść o wchodzeniu w dorosłe życie naszych przodków doczekała się zwiastuna, który jest jednym – poza grafikami – materiałem z filmu.

Doceniam pomysł, czarowną otoczkę i zobrazowanie realiów, które odsyłają nas do czasów naszych pierwszych przodków! I mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości doczekamy się oficjalnej premiery „Privisy”.

Źródło grafik oraz zwiastun: Platige Image.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here