Zanim na ekranach kin pojawi się Wielka Trójka superbohaterów DC (światowa premiera filmu Zacka Snydera już 25 marca!) warto wiedzieć, że Batman jest wampirem, Superman meksykańskim zabójcą, a Wondie kosmiczną seksbombą. Przynajmniej w animacji „Bogowie i potwory”.

Nowe inkarnacje Wielkiej Trójki - Batman, Wonder Woman, Superman

Pomysł na nietypowe inkarnacje kultowych herosów ze świata DC należy przypisać w poczet sukcesów Bruce’a Timma. Amerykański grafik, scenarzysta, animator, autor kultowej serii „Batman: The Animated Series” zaprezentował autorską wizję, w której sprawiedliwość – jedna z kluczowych wartości dla superbohaterskiej mitologii DC – jawi się jako bezkompromisowa siła. „Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory” to alternatywne spojrzenie na origin poszczególnych postaci, interesujący konflikt moralny i sprytnie wykorzystanie motywów takich jak terroryzm czy kwestia działań militarnych i odpowiedzialności przed opinią publiczną.

Animacja prezentująca niejednoznaczne podejście do mitu superbohaterów jest jednak dopiero początkiem. Już w tym roku czekać nas będą epizody z serialowej serii „Gods and Monsters”. A póki co trzy mini-filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=HYSxN4ezhO4

https://www.youtube.com/watch?v=tpu6yPAFHrs

https://www.youtube.com/watch?v=fOWLqnjFN64

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here