Konkurs Polski na Animatorze prezentuje twórczość zarówno znanych i cenionych polskich Animatorów i Animatorek, ale także pokazuje nowe, utalentowane osoby w tej branży. Przy 17. edycji Animatora, za selekcję Konkursu Polskiego odpowiada m.in. Szymon Holcman, który specjalnie dla naszego portalu charakteryzuje program, w szczególny sposób zapraszając również na festiwal!

„Kryterium jest w zasadzie jedno – to musi być po prostu dobry, intrygujący film…” – podkreśla Holcman. „Najciekawsze jest jednak to, że dla każdego z członków komisji selekcyjnej oznacza to coś innego i na przecięciu tych gustów i oczekiwań wykuwa się ostateczna konkursowa lista. Gdyby natomiast spróbować stworzyć zbiór wspólny cech, którymi powinien charakteryzować się taki dobry film byłyby to: realizacyjna sprawność (acz bez ortodoksyjnego podejścia), oryginalność, umiejętność budzenia emocji…” – zaznacza filmoznawca.

A dlaczego warto wybrać się na tegoroczną edycję imprezy?

„Animator warto odwiedzić z prostego powodu – to festiwal przepięknie różnorodny, tak jak właśnie różnorodna potrafi być współczesna animacja. To też świetne miejsce, by zobaczyć w jakim miejscu jest dzisiaj ta fascynująca gałąź kina, jakie są nowe trendy, kierunki…” – zachęca specjalista od kina oraz komiksu.

SZYMON HOLCMAN – absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współwłaściciel wydawnictwa Kultura Gniewu, publikującego komiksy najlepszych współczesnych twórców z Polski i świata. Przez blisko 10 lat był związany z firmą Gutek Film. Członek komisji selekcyjnej poświęconego animacji festiwalu Cartoon Movie w Lyonie. Pracował w studiu animacji Human Ark, gdzie kierował produkcją serialu dla dzieci pt. Kacperiada. Konsultant scenariuszowy seriali „Jak zostałem Superłotrem” w reżyserii Krzysztofa Ostrowskiego, czy „Bajka na końcu świata” w reżyserii Marcina Podolca i Kacpra Zamarło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here