„Rock Bottom” to pełnometrażowy debiut hiszpańskiej reżyserki Marii Trénor, zaprezentowany na Festiwalu Animator w Poznaniu jako film otwarcia. Animacja, inspirowana albumem „Rock Bottom” Roberta Wyatta z 1974 roku, zabiera nas w psychodeliczną podróż śladami młodej pary artystów, której miłość zostaje wystawiona na próbę na tle kontrkultury lat 70. XX wieku.

Muzyka i psychodelia, czyli sztuka wyobraźni

Właściwie już od pierwszych scen „Rock Bottom” zanurzamy się w gęstym klimacie psychodelicznego folku. Muzyka Roberta Wyatta, z jej melancholijnymi melodiami i surrealistycznymi tekstami, stanowi serce filmu, nadając mu niepowtarzalny charakter. Trénor mistrzowsko wykorzystuje utwory Wyatta, budując wokół nich wizualną opowieść pełną metafor i symboli.

Historia zatopiona w dźwiękach

Głównymi bohaterami filmu są Dean i Rose, para młodych muzyków, którzy porzucają konwencjonalne życie, by zanurzyć się w hipisowskiej egzystencji. Ich sielankę przerywa jednak tragiczne wydarzenie, które stawia ich miłość na krawędzi upadku. Dean pogrąża się w uzależnieniu od narkotyków i alkoholu, a Rose szuka ukojenia w ramionach innego mężczyzny.

Odcienie kontrkultury

„Rock Bottom” to nie tylko opowieść o upadku i odkupieniu, ale także swoisty portret kontrkultury lat 70. XX wieku. W filmie możemy dostrzec echa hipisowskiego ruchu z jego ideałami wolności, miłości i pokoju. Trénor pokazuje jednak również ciemną stronę tego zjawiska, ukazując problemy z uzależnieniami, przemocą i rozpadem więzi społecznych.

Festiwal Animator zaprasza!

„Rock Bottom” to animacja, która z pewnością nie spodoba się każdemu. To film trudny, mroczny i psychodeliczny, ale jednocześnie niezwykle poruszający i skłaniający do refleksji. Jeśli szukasz czegoś nietuzinkowego i ambitnego, „Rock Bottom” z pewnością Cię nie zawiedzie.

Festiwal Animator w Poznaniu odbędzie się w dniach 25-30 czerwca 2024 roku. Więcej informacji o festiwalu i filmie „Rock Bottom” można znaleźć na stronie internetowej: https://animator-festival.com/en/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here