Jednym z głównych gości Festiwalu ANIMATOR będzie Masaaki Yuasa! W tym roku nie tylko będziecie mieli okazję spotkać tego wyjątkowego Twórcę, ale także zobaczyć jego najbardziej fascynujące dzieła!

Szczególnie nie możemy się doczekać projekcji „The Tatami Galaxy”, który będzie dostępny dla Was w całości! To osadzony w Kioto serial ukazujący życie studenta, którego wybory na pierwszym roku studiów wpływają na całe jego życie. To również antologia, mówiąca o młodych ludziach poszukujących miłości i szczęścia w niepewnej przyszłości.

Nie przegapcie też okazji do obejrzenia „INU-OH”. Filmu, który jest adaptacją powieści „The Tale of the Heike: The Inu-Oh Chapters” autorstwa Hideo Furukawy. Masaaki Yuasa przeniósł tę historię na duży ekran, tworząc swoją unikalną wersję opowieści.

Dodatkowo na Festiwalu zobaczycie takie dzieła Masaaki’ego Yuasy jak:

  • „Lu Over the Wall” – opowieść o gimnazjaliście Kaiu, który po rozwodzie rodziców przeprowadza się z ojcem do rybackiego miasteczka Hinashi. Tam wraz z dwójką przyjaciół spotyka syrenę o imieniu Lu, która dołącza do ich szkolnego zespołu rockowego.
  • „Mind Game” – eksperymentalny debiut Yuasy łączący animację 2D i 3D z akcją na żywo, pełen oryginalnej muzyki, która nadaje filmowi innowacyjnej interpretacji. Film zdobył wiele nagród, w tym Grand Prize na Japan Media Arts Festival.
  • „Night Is Short, Walk On Girl” – komedia o jednej epickiej nocy w Kioto, gdzie Senpai potajemnie zakochany w Otome przeżywa wraz nią szereg przygód, próbując zdradzić jej żywione do niej uczucia. To historia, w której pojawi się również sztuka Guerilla Theater „Henkutsuou” („The Codger of Monte Cristo”) pełna humoru, śpiewu i wyjątkowych postaci.
  • „Ride Your Wave” – historia miłości między surferką Hinako a strażakiem Minato. Po tragicznej śmierci Minato, kiedy Hinako śpiewia skierowaną do niego piosenkę, ten magicznie pojawia się w wodzie….

Więcej na temat przedstawionych produkcji przeczytacie tutaj: https://animator-festival.com/…/filmy-masaakiego-yuasy…/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here