29 czerwca koniecznie pojawcie się w Kino Muza w Poznaniu na panelu dyskusyjnym wokół polskiej animacji i twórczości kobiet z okresu PRL – HERSTORIES – TWÓRCZOŚĆ KOBIET.

Wydarzenie połączone będzie z autorskim spotkaniem z Hanną Margolis, krytyczką filmową, historyczką sztuki, kuratorką programów filmowych, wykładowczynią akademicką oraz twórczynią filmów animowanych. Margolis specjalizuje się w badaniu mniej znanych obszarów dyskursu filmowego PRL z lat 60. i 70., ze szczególnym uwzględnieniem animacji autorskiej i twórczości polskich artystów wizualnych. Podczas spotkania porozmawiamy o jej książce „Niewidzialną ręką” wydawnictwa Universitas.

29.06 godz. 17.00 Kino Muza 2

https://www.bilety24.pl/…/485-herstories-tworczosc…

Panel poprzedzony będzie pokazem filmowym : Prześniona rewolucja feministyczna w polskiej animacji okresu PRL.

W książce „Niewidzialną ręką” Hanna Margolis ukazuje rolę i twórczy wkład kobiet w produkcję filmów animowanych w PRL. Dotychczas niedostrzegane przez badaczy filmoznawstwa funkcje pełnione przez kobiety są ponownie analizowane, co pozwala na lepsze zrozumienie historii animacji w odpowiednim kontekście. Program filmowy ma na celu podkreślenie twórczego wkładu kobiet w historię animacji w PRL.

  • Kontrakt, Katarzyna Latałło, Polska, 1974
  • Cyrk, Włodzimierz Haupe, Polska, 1954
  • Podnoszenia ciężarów, Katarzyna Latałło, Polska, 1970
  • Opowiedział dzięcioł sowie, Władysław Nehrebecki, Polska, 1951
  • Kaśka i Baśka w dyskotece, reż. Alina Maliszewska, Polska, 1974
  • Plugawe Słowo, reż. Alina Maliszewska, Polska, 1973

29.06, godz. 15.15 Kino Muza

https://www.bilety24.pl/…/485-przesniona-rewolucja…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here