„Okiść” to kontynuacja „Przetainy” Andrzeja Pilipiuka, która zabiera czytelników w dalszą podróż do mrocznego i brutalnego świata plemion żyjących na pograniczu cywilizacji. Tym razem bohaterowie muszą stawić czoła jeszcze większym wyzwaniom i niebezpieczeństwom.

Kontynuacja mrocznej historii

Akcja „Okiść” rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z „Przetainy”. Ocalali członkowie plemion, prowadzeni przez Jakiv’a, dotarli do górskiego sanktuarium bogini Nefem. Tam muszą zmierzyć się z nowymi wrogami i odkryć mroczne sekrety związane z przeszłością ich ludu.

Brutalna rzeczywistość

Pilipiuk nie oszczędza czytelników w „Okiści”. Świat przedstawiony w książce jest brutalny i bezwzględny. Bohaterowie muszą walczyć o przetrwanie nie tylko z dziką naturą, ale także z okrutnymi ludźmi i potworami. Autor nie stroni od drastycznych opisów przemocy i śmierci, co może zniechęcać niektórych czytelników.

Dojrzałe postacie

W porównaniu do „Przetainy”, bohaterowie „Okiści” wydają się bardziej dojrzali i zdeterminowani. Doświadczenia, które zdobyli w trakcie wędrówki, ukształtowały ich charaktery i zmusiły do skonfrontowania się z własnymi słabościami. Szczególnie widoczna jest przemiana Jakiv’a, który staje się prawdziwym przywódcą swojego ludu.

Mroczne sekrety

W trakcie swojej podróży bohaterowie odkrywają coraz więcej mrocznych sekretów związanych z przeszłością ich ludu. Dowiadują się o dawnej wojnie bogów i straszliwej klątwie, która ciąży nad ich ziemią. Te odkrycia zmuszają ich do rewizji swoich poglądów na świat i na rolę bogów w ich życiu.

Podsumowanie

„Okiść” to mroczna i brutalna kontynuacja „Przetainy”. Pilipiuk nie oszczędza czytelników w tej książce, ale jednocześnie tworzy wciągającą historię pełną zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń. Bohaterowie stają się coraz bardziej dojrzali i zdeterminowani, a odkrywane przez nich sekrety rzucają nowe światło na ich świat. „Okiść” to książka dla miłośników mrocznej fantasy, którzy nie boją się brutalnej rzeczywistości i trudnych pytań egzystencjalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here