Andrzej Pilipiuk zabiera nas w daleką podróż do egzotycznej krainy, gdzie toczy się opowieść o poszukiwaniu sensu życia, odkupienia i walce z przeciwnościami losu. „Przetaina” to powieść z pogranicza gatunków, łącząca elementy fantasy, science fiction i przygodówki, okraszona charakterystycznym dla autora humorem i sarkazmem. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów.

W obliczu katastrofy

Akcja książki rozgrywa się w odległej krainie, na brzegu nieznanego morza. Plemiona żyjące tam w zgodzie z naturą czczą Boga o Stu Twarzach i jego córkę Nefem. Ich spokojne życie zostaje jednak brutalnie przerwane przez kataklizm, który niszczy ich osadę i zmusza do ucieczki. Wyruszają w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu nowego domu, prowadzeni przez przepowiednię i wiarę w lepsze jutro.

W obliczu wyzwań

Na swojej drodze napotykają wiele przeszkód: dzikie zwierzęta, wrogie plemiona i niebezpieczne tereny. Muszą stawić czoła nie tylko fizycznym wyzwaniom, ale także wewnętrznym demonom i traumom z przeszłości. Wśród nich wyróżnia się główny bohater, młody wojownik o imieniu Jakiv, który zmaga się z poczuciem winy i szuka odkupienia za swoje grzechy.

W obliczu nadziei

Mimo przeciwności losu, Plemiona nie tracą nadziei. Ich wiara w Boga i wzajemne wsparcie dają im siłę do przetrwania. W trakcie wędrówki odkrywają nowe prawdy o sobie i otaczającym ich świecie. „Przetaina” to opowieść o sile ludzkiego ducha, odwadze i determinacji w obliczu katastrofy.

Mocne strony książki

Pilipiuk stworzył wciągającą historię, pełną zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń. Książka trzyma w napięciu do samego końca, a barwne opisy krajobrazów i zwyczajów plemion przenoszą czytelnika do egzotycznego świata. Autor porusza również ważne tematy egzystencjalne, takie jak sens życia, śmierć, grzech i odkupienie.

 

„Przetaina” to książka dla miłośników mrocznej fantasy i przygodówek. To opowieść o odwadze, przetrwaniu i sile ludzkiego ducha. Nie jest to lekka lektura, ale z pewnością warta przeczytania dla tych, którzy szukają w literaturze czegoś więcej niż tylko rozrywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here