Niezwykłe emocje, wyjątkowe historie, nowe gatunki i kino familijne! Zimowe ferie to doskonały pretekst, aby wybrać się do sieci Multikino Polska. Aktualnie w kinach grane są wyjątkowe animacje, adaptacje literatury, kino prawdziwie przygodowe. Oto zestawienie naszych zimowych propozycji na wyjątkowy seans.

„Wyfrunięci” – seanse już w Multikino Polska

Najnowsza animacja ze studia Illumination („Sing”, „Minionki”, „Sekretne życie zwierzaków”) to opowieść o wędrówce rodziny kaczek, które szukają własnego miejsca w świecie. Ba, w zasadzie mówimy tutaj historii, która koncentruje się również na społecznych fobiach, przezwyciężaniu własnych lęków, zrozumieniu i tolerancji, a także wytyczaniu zupełnie nowych szlaków… tak dla siebie, jak również przyszłych pokoleń!

Rodzina Mallardów popadła troszkę w rutynę. Tata Mack jest zadowolony z powolnego życia i z tego, że rodzina jest bezpieczna na stawie w Nowej Anglii. W mamie Pam budzi się zew przygody i chce pokazać dzieciom – nastoletniemu synowi Daxowi i córce Gwen – resztę świata. Kiedy na ich stawie pojawia się migrująca rodzina kaczek z ekscytującymi opowieściami o odległych miejscach, Pam przekonuje Macka do wyruszenia w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę…

„Wyfrunięci” to opowieść o (nie)idealnej rodzinie – kompletnie różnych charakterów, z czego rodzą się oczywiste scysje, ale także potężna więź. To kino zabarwione emocjami – idealny reprezentant kultury familijnej. Bo naprawdę udane są żarty wymyślone przez scenarzystów Benjamina Rennera, będącego również reżyserem animacji, a także Mike’a White’a stojącego za sukcesem serialu „Biały lotos”.

Twórcy animacji „Wyfrunięci” potrafili w fenomenalny sposób zniuansować niełatwy temat – wychodzenia z własnej strefy komfortu, z angażującą historią obyczajową, w której nie brakuje dowcipu, wzruszeń i animacji. Kino absolutnie dla całej rodziny!

Seans we współpracy z Multikino Polska, do którego Was serdecznie zapraszam!

Dostępne seanse: https://multikino.pl/filmy/wyfrunieci

„Chłopiec i czapla” – seanse już w Multikino Polska

Hayao Miyazaki to ikona i żywa legenda japońskiego kina. Mistrz współczesnych animacji pozostaje najważniejszą postacią w słynnej wytwórni Ghibli, w której zrealizowano takie hity jak „Spirited Away: W krainie bogów”, „Mój sąsiad Totoro” czy „Księżniczka Mononoke”. „Chłopiec i czapla”, najnowszy film cenionego reżysera, stanowi jego wielki powrót do świata sztuki.


Sens i wartość sztuki bywają ukryte w osobistym doświadczeniu. Własnych oczekiwaniach, określonej wrażliwości i wyobraźni. „Chłopiec i czapla”, bodajże jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji ze studia Ghibli, to naprawdę interesujący film, na którego odbiór wpłynie bardzo dużo różnych czynników.
Animacja w reżyserii Hayao Miyazakiego – wielowątkowa, interesująca artystycznie – nie jest jednak z całą pewnością dziełem pozbawionym wad, historią idealną. Ale w tym właśnie tkwi również jej ukryte piękno…

Hayao Miyazaki przeprowadza swoich widzów przez mistyczny świat. Baśniowe królestwo, które zostało ufundowane na wspomnieniach i terapeutycznych refleksjach. Bohater filmu, a wraz z nim odbiorca, trafia do istnego labiryntu nieoczywistych skojarzeń i symboli. Liczy się nie tyle cel podróży, co sama droga – egzystencjalna podróż wgłąb siebie…

Animacja, która ukazała się pod naszym patronatem, w polskich kinach jest dostępna za sprawą Młode Horyzonty.

Seans we współpracy z Multikino Polska, do którego Was serdecznie zapraszam!

Seanse: https://multikino.pl/filmy/chlopiec-i-czapla

„Pies i Robot” – animacja już w Multikino Polska

„Pies i Robot” to wyjątkowa animacja, która z całą pewnością dedykowana jest nie tylko najmłodszym widzom. Pablo Berger, reżyser filmu, zaproponował bowiem uniwersalną opowieść o przyjaźni, emocjonalnych próbach, codziennych wyzwaniach i próbach charakteru w relacji z najbliższymi.


Historia Bergera to animowana adaptacja poruszającego komiksu o prostej potrzebie przyjaźni oraz bliskości. Hiszpański reżyser, bazując na kadrach Sary Varon, zrealizował piękną, wieloaspektową opowieść, która dotyka najważniejszych tematów – przyjaźni, tolerancji, akceptacji, poszukiwaniu utraconego szczęścia… Berger zupełnie rezygnuje przy tym z dialogów, pozwalając mówić obrazom, ale przede wszystkim muzyc
Film „Pies i Robot” został pomyślany jako ożywione rysunki komiksu gdyż, jak przyznaje reżyser, jego miłość do kina w dużej części wzięła się z miłości do komiksu. Po nakręceniu jego ostatniego filmu – „Śnieżki” – chciał dzięki filmowi „Pies i Robot” powrócić do sedna kina w najczystszej postaci.

Tym razem posługując się innymi środkami wyrazu, czyli animacją, gdyż taka forma reprezentacji i snucia opowieści nie ma żadnych ograniczeń. Inspiracją dla ekipy pracującej przy filmie stały się również filmy Charliego Chaplina, Bustera Keatona i Harolda Lloyda.

Animacja, która ukazała się pod naszym patronatem, w polskich kinach jest dostępna za sprawą Best Film.

Seans we współpracy z Multikino Polska, do którego Was serdecznie zapraszam!

Dostępne seanse: https://multikino.pl/filmy/pies-i-robot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here