Disney ma już sto lat! Z tej okazji na platformie Disney+ pojawił się krótkometrażowy film „Było sobie studio” z całą plejadą gwiazd animowanych filmów Disneya. Na widzów czekają też kultowe tytuły w odświeżonej wersji, w tym pierwszy w historii pełnometrażowy film animowany – „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

16 października to ważna data w historii kina. Właśnie tego dnia, równo sto lat temu, powstała wytwórnia The Walt Disney Company. Od tego czasu produkcje z udziałem tak kultowych bohaterów, jak m.in. Myszka Miki czy Kaczor Donald, bawią i wzruszają widzów w każdym wieku.

By uczcić ten wyjątkowy jubileusz, powstał specjalny film. W Było sobie studio pojawią się 543 postacie Disneya z ponad 85 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych – bohaterowie i złoczyńcy, książęta i księżniczki, pomocnicy i czarodzieje – w zupełnie nowej animacji rysowanej ręcznie i wykorzystującej efekty komputerowe, aby uczcić 10 dekad opowiadania historii, kunsztu i osiągnięć technologicznych.

Myszka Miki przewodzi emocjonalnemu i radosnemu spotkaniu ukochanych postaci Disneya, które spotykają się na grupowym zdjęciu z okazji 100. rocznicy Disneya. Krótkometrażowy film został napisany i wyreżyserowany przez Dana Abrahama i Trenta Correya, a wyprodukowany przez Yvett Merino i Bradforda Simonsena.

Klasyczne animacje w odświeżonej wersji

Z okazji 100-lecia Disneya na platformie Disney+ są dostępne również produkcje z kolekcji 28 klasycznych filmów krótkometrażowych Walt Disney Animation Studios, poddanych rekonstrukcji cyfrowej. W pakiecie filmów krótkometrażowych znajdą się zarówno popularne klasyki, jak i nieco mniej znane tytuły, powstałe w pierwszych latach działalności wytwórni.

Zobaczymy między innymi dwa tytuły z 1927 roku: „Kłopoty z tramwajem” i „Na mokro” z udziałem Królika Oswalda, ale także klasyczne produkcje z kolekcji „Silly Symphony”, takie jak „Taniec szkieletów”, „Syrenki”, „Wynken, Blynken i Nod” oraz „Ahoj żeglarze” z 1956 roku z przygodami Kaczora Donalda i jego wiewiórczych rywali. Nie zabraknie też szerokiej gamy filmów z pozostałymi, ukochanymi postaciami Disneya.

LISTA KLASYCZNYCH ANIMACJI

W dzień jubileuszu Disneya, czyli 16 października, do grona odnowionych animacji na platformie Disney+ dołączyła także niezapomniana „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Ta odrestaurowana wersja klasycznej animacji z 1937 roku jest wynikiem połączonych sił zespołu ds. renowacji i konserwacji Walt Disney Studios z kluczowymi artystami z Walt Disney Animation Studios. Film uznawany jest za jeden z najważniejszych w historii animacji, ponieważ była to pierwsza animowana pełnometrażowa produkcja w dziejach kina.

Tytuł ten został doceniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej specjalnym honorowym Oscarem. Zajmuje również najwyższe miejsce wśród filmów animowanych na liście „100 years… 100 movies” American Film Institute.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here