Thor, gromowładny bóg i książę upadłego Asgardu, powraca na ukochaną Ziemię. Sielanka herosa nie może trwać jednak w nieskończoność. Z kosmicznego chaosu wyłania się bowiem wyjątkowe niebezpieczeństwo. Poznajcie pierwszy tom najnowszej serii o Thorze z linii wydawniczej Marvel Fresh! 

Thor został królem Asgardu, a w Dziesięciu Światach nareszcie zapanował pokój. Jednak niespodziewany przybysz wkrótce przyniesie Gromowładnemu straszną nowinę: nadchodzi Czarna Zima – kosmiczna plaga zdolna niszczyć całe wszechświaty. Kto na nią spojrzy, zobaczy własną śmierć. Żeby powstrzymać to nowe zagrożenie, Thor musi stawić czoło nie tylko wrogom, ale i przyjaciołom. A jeśli wizja, którą ujrzy w sercu Czarnej Zimy, okaże się prawdą… Asgard może niedługo potrzebować nowego króla!

Thor, bóg burzy i piorunów, jest jedną z najważniejszych postaci w mitologii nordyckiej, jak również symbolem światowej popkultury. Komiksy oraz filmy o jego przygodach są źródłem rozrywki dla fanów, którzy poszukują nieoczywistej rozrywki spod znaku fantastyki. Pojawiający się przez dekady w wielu opowieściach bóg z komiksowego uniwersum Marvela w przeszłości doczekał się własnej serii zatytułowanej „Thor Gromowładny”, zbiorczych wydań, a teraz także zupełnie nowego rozdania.

Scenariusz tego komiksu napisał Donny Cates, znany między innymi ze znakomicie przyjętego „Venoma” czy poetyckiej opowieści „Silver Surfer: Czarny”. Rysunki stworzyli Nic Klein („Deadpool”) i Aaron Kuder („Strażnicy Galaktyki”).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–14 serii „Thor”, przedstawiającej wydarzenia późniejsze niż seria „Thor” ze scenariuszem Jasona Aarona, która również ukazała się w linii wydawniczej Marvel Fresh.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here