Stanisław Lem – pisarz, futurolog, eseista i filozof. Nieodżałowany mistrz polskiej literatury spod znaku fantastyki naukowej. Myśliciel przewidujący przyszłość, wizjonerów gatunku, a przede wszystkim twórca ciągle żyjący w pamięci fanów oraz artystów, którzy oddają hołd wybitnemu światotwórcy. Jednym z nich jest Wojciech Ostrycharz, niezwykle utalentowany animator współpracujący z firmą Starward Industries, w której trwają prace nad stworzeniem gry wideo na bazie książki „Niezwyciężony” Lema.

Stanisław Lem – mistrz fantastyki, twórca „Niezwyciężonego”, „Bajek robotów”, „Solaris”

Lem jest prawdopodobnie wciąż najczęściej tłumaczonym polskim autorem i jednym z najbardziej znanych twórców literatury science-fiction na świecie. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i osiągnęły łączny nakład ponad 30 mln egzemplarzy. O fenomenie tej popularności stanowi m.in. wielowymiarowość jego twórczości.

Książki Lema łączą w sobie analizy społeczne ze złożoną i atrakcyjną fabułą, w której naukowe rozważania przeplatane są futurystycznymi domysłami. Swoisty hołd mistrzowi złożył Wojciech Ostrycharz, reżyser krótkometrażowego filmu „Creation of a Star” do scenariusza Olgi Piech ze studia Starward Industries. Życie i śmierć mistrza jest w metaforyczny sposób porównane do narodzin gwiazdy, za którą z całą pewnością mógł uchodzić polski mistrz fantastyki naukowej.

„The Invincible – niezwykle oczekiwana gra na podstawie twórczości Lema

Starward Industries to studio, w którym niezwykle uzdolniony zespół specjalistów z branży – animatorów, scenarzystów, game designerów – pracuje nad produkcją The Invincible, czyli gry wideo realizowanej na podstawie kultowej książki „Niezwyciężony” Stanisława Lema. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę również na doskonałą adaptację literatury w formie graficznej, a więc komiksu „Niezwyciężony” w interpretacji Rafała Mikołajczyka.

„The Invincible” („Niezwyciężony”) to retro-futurystyczny thriller science fiction na motywach powieści Stanisława Lema o tym samym tytule, zrealizowany jako przygodówka FPP. Gracz trafia na pustynną planetę Regis III, gdzie musi zbadać sprawę zaginionego statku. I choć twórczość Lema to materiał niesamowicie plastyczny, szalenie trudny do adaptacji, to pierwsze materiały zwiastują naprawdę bardzo interesujący tytuł.

Za produkcję odpowiada debiutujące studio Starward Industries, w którego szeregach znajdują się deweloperzy pracujący wcześniej nad takimi produkcjami jak „Cyberpunk 2077”, „Wiedźmin 3” czy „Dying Light”. Zobaczcie oficjalny zwiastun oczekiwanej gry na podstawie twórczości Stanisława Lema.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here