Kultowa historia uwielbianej Arielki i jedna z najpiękniejszych klasycznych animacji Disneya w nowej, aktorskiej odsłonie. Ta fabularna adaptacja czaruje zarówno obrazem, jak i bogactwem wspaniałych piosenek. Mała syrenka na Blu-ray i DVD już od 19 września.

Najmłodsza i najbardziej niepokorna córka Trytona – króla mórz i oceanów – w popularnej historii inspirowanej ponadczasową baśnią Hansa Christiana Andersena. Młoda syrenka obdarzona przepięknym głosem jest spragniona przygód i sfrustrowana narzucanymi przez swojego ojca ograniczeniami. Fascynuje ją świat ponad powierzchnią, ale jest to świat zamieszkany przez ludzi, z którymi Tryton zabronił wchodzić w jakiekolwiek interakcje. Ariel z pasją kolekcjonuje ludzkie przedmioty z zatopionych statków i ukrywa je w swojej sekretnej grocie. Pewnego dnia, lekceważąc zasady ojca oraz prośby przyjaciół Florka i Sebastiana, wypływa na powierzchnię, by zobaczyć majestatyczny statek transportowy, któremu dowodzi żądny przygód książę Eryk. Statek zostaje zniszczony podczas burzy, a Ariel ratuje tonącego księcia.

Kiedy Król Tryton dowiaduje się o tym, co zrobiła Ariel, oraz odkrywa jej grotę, niszczy wszystkie ukryte skarby. Przygnębiona i bardziej zdeterminowana niż kiedykolwiek syrenka pragnie dowiedzieć się więcej o ludzkim świecie. Zdesperowana zawiera pakt ze złą morską wiedźmą Urszulą i decyduje się oddać swój syreni głos w zamian za przemienienie ogona w nogi, a tym samym możliwość doświadczenia życia jako człowiek. Ponadto przed końcem trzeciego dnia Ariel musi otrzymać „pocałunek prawdziwej miłości”, inaczej czar przemiany pryśnie, a jej głos przepadnie na zawsze.

Mała syrenka to wspaniałe nowe spojrzenie na klasyczną disneyowską historię, które ma szansę przybliżyć tę piękną opowieść nowym pokoleniom widzów. Producent i autor tekstów nowych piosenek Lin-Manuel Miranda mówi: „Nie mogę się doczekać, aż nowe pokolenie odkryje historię Małej syrenki. Dla moich dzieci oryginał jest trochę staromodny. Wiedzą, że to ulubiony film taty, ale dorastali w innej epoce, więc jestem podekscytowany myślą, że pokochają tę nową wersję”.

W filmie wykorzystano zarówno kultowe piosenki z oryginalnej animacji, jak również zupełnie nowe, wspaniałe utwory. Do jednej z napisanych specjalnie na potrzeby tego filmu piosenek nawiązuje Rob Marshall podsumowując pracę wszystkich twórców nad filmem: „Niezgłębione wody to tytuł, który trafnie opisuje to, co wszyscy czuliśmy, wyruszając w tę podróż. Mieliśmy ogromne wyzwania do pokonania – kręcenie podwodnego musicalu, w którym każdy moment musiał być skrupulatnie zaplanowany z wyprzedzeniem, stawienie czoła globalnej pandemii, kiedy zaledwie tydzień przed rozpoczęciem zdjęć musieliśmy zamknąć się na siedem miesięcy, oraz tworzenie czegoś, co pod wieloma względami było zupełnie nowym filmem”.

„Daliśmy radę jako zespół” – dodaje. „Wszyscy wiedzieliśmy, że pracujemy nad czymś wyjątkowym – kultową historią, która poruszyła miliony ludzi na całym świecie. Podobnie jak sama Ariel, wszyscy czuliśmy potrzebę odkrycia czegoś nowego, czegoś rzadkiego, czegoś, co tylko sobie wyobrażaliśmy. To był ten skok wiary, który wszyscy musieliśmy podjąć, i który nie tylko nas połączył, ale przyniósł nam też cud, jakim jest ten film”.

Mała syrenka to znakomita nowa wersja kultowej animacji Disneya. W polskich kinach zadebiutowała 26 maja, zobaczyło ją prawie 600 tys. widzów. Już 19 września ukaże się na Blu-ray™ i DVD. Dodatki specjalne w WYDANIU blu-ray™:

  • Śpiewaj razem z nami piosenki z filmu (wersja karaoke)
  • Nie ma jak życie pod wodą
  • Piosenki od podszewki
  • Wierni przyjaciele
  • Ariel i Ariel
  • Gagi z planu
  • Wybór 11 piosenek, w tym: Naprawdę chcę, Niezgłębione wody, Na morza dnie i inne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here