Zobaczcie zwiastun poruszającej opowieści o rodzinnej tajemnicy. Film „Sekrety mojego taty”, na podstawie powieści graficznej Michael’a Kichka, tylko w kinach od 1 września.

„Sekrety mojego taty” to autobiograficzna opowieść słynnego izraelskiego pisarza i rysownika, Michela Kichki, którego ojciec, jako jedyny ze swojej rodziny, ocalał z Holokaustu. Ta przejmująca i wzruszająca animacja jest kolejnym dziełem producenta wielokrotnie nagradzanego filmu „Persepolis”.

„Książka, podobnie jak film, jest opowieścią o traumie i wychodzeniu z niej. Niesie uniwersalne przesłanie i jest wielką lekcją dla dzisiejszej młodzieży…”Michel Kichka

Dwóch chłopców trafia na ślad rodzinnej tajemnicy i postanawia zmierzyć się z sekretem ukrywanym przez ich ojca od lat. Mądra i wzruszająca animacja, która opowiada o rodzinie żyjącej w cieniu Holokaustu. To obraz o ocalałych i triumfie ludzkiego ducha. Film powstał na podstawie autobiograficznej powieści graficznej izraelskiego pisarza i znanego rysownika Michela Kichki. Głównym producentem „Sekretów mojego taty” jest Marc Jousset – dyrektor artystyczny nominowanego do Oscara i Złotego Globu oraz nagrodzonego Nagrodą Jury na międzynarodowym festiwalu filmowym w Cannes „Persepolis”.

Michel i jego młodszy brat Charly dorastają w Belgii w latach 60-tych. Obaj wiedzą, że ich tata skrywa tajemnicę, o której nie chce nikomu powiedzieć. To milczenie rzuca cień na szczęśliwe życie rodzeństwa. Chłopcy wiedzą tylko, że ich ojciec przyjechał do Belgii, kiedy miał 20 lat i tu założył rodzinę. Michel i Charly czują jednak, że muszą poznać problemy, z którymi ich tata zmagał się w dzieciństwie, aby móc wyrosnąć na silnych i niezależnych ludzi. Nadszedł czas, aby uwolnić się od przeszłości.

Zobaczcie zwiastun poruszającej opowieści o rodzinnej tajemnicy. Film „Sekrety mojego taty”, na podstawie powieści graficznej Michael’a Kichka, tylko w kinach od 1 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here