Wakacje to idealny czas na odpoczynek przy ulubionej książce. Kaczor Donald, Kubuś Puchatek, Elsa i Anna czy Myszka Miki mogą okazać się idealnym towarzystwem dla wszystkich dzieciaków, którzy chcą wybrać się na przygodę do krainy fantazji. Poznajcie niektóre z opowieści Disneya w formie książek ze wspaniałego cyklu „Biblioteczka przygody”. „Między nami żywiołami”, najnowsza odsłona bestsellerowej serii, jest już dostępna!

„Biblioteczka przygody” – opowieści o emocjach, relacjach i przygodzie!

„Biblioteczka przygody” to kolekcja powieści dla starszych dzieci, w której czytelnik spotka ulubione postaci i historie znane z filmów Disneya czy Pixar: Vaiana, Luca Toy Story, Kraina Lodu. Wszystkich bohaterów tych powieści łączy jedno: determinacja w podążaniu za marzeniami, przekuwanie strachu w odwagę, umiejętność szukania sprzymierzeńców i proszenia ich o pomoc. Poznajcie niektóre z tych niezwykłych opowieści.

 

Morskie sekrety i piękno natury – poznajcie historię „Małej Syrenki”

Mała syrenka należy do najbardziej znanych i lubianych baśni Andersena. Jest też jedną z piękniejszych historii miłości w literaturze. Ariel, córka króla mórz i oceanów, od zawsze pragnęła poznać życie nad powierzchnią wody. Ignorując ostrzeżenia ojca, mała syrenka spędza całe dnie na zbieraniu ludzkich skarbów z wraków statków i tęskniąc za nowymi przygodami. Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze, kiedy podczas burzy ratuje księcia Erica. Morska czarownica, Ursula, która ma swoje nikczemne plany, proponuje Ariel układ – mała syrenka stanie się zwykłą dziewczyną, pod jednym jednak warunkiem – nie może wypowiedzieć ani słowa. Mając tylko trzy dni i zakaz mówienia, Ariel musi zbudować więź z księciem na tyle silną, by złamać klątwę przebiegłej czarownicy inaczej wszystko przepadnie. Ale czy przyjaźń między syrenką i księciem wystarczy, aby połączyć ich światy?
„Silenzio, Bruno!”, czyli włoskie wakacje znane z filmu Luca
O tym, jak radzić sobie z lękiem i strachem, a także o sile przyjaźni opowiada historia w książce „Silenzio, Bruno!”. Sekrety morskiej natury, wakacyjna przygoda, wielkie emocje. „Luca”, to film wyreżyserowany przez nominowanego do Oscara Enrico Casarosę („La Luna”). Wspaniałe lato, atmosfera wakacji, zabawy i przygody, sympatyczni bohaterowie – morskie stwory, które od czasu do czasu zamieszkują wśród ludzi. Jednak nawet w tak radosnym świecie zdarzają się chwile niepewności i grozy, gdy do ucha szepcze znienacka głos lęku, obawy czy niewiary w siebie. Jak sobie z nim radzić? O tym i o magicznej sile przyjaźni opowiada ta wzruszająca, pięknie ilustrowana książka, powstała na motywach najnowszego filmu animowanego studia Disney/Pixar pod tytułem „Luca”.
Jak ogień i wojna – emocjonalna moc! – „Między nami żywiołami”
Miasto Żywiołów to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie obok siebie, mimo dzielących ich różnic, mieszkają Wodniści, Glebiarze, Wietrzni i Ogniści. Wspólne życie nie zawsze bywa tu bezkolizyjne: czasem coś iskrzy, czasem ktoś kogoś zgasi, czasem nadciągną chmury. Kiedy Iskra, błyskotliwa i wybuchowa Ognista, spotyka Wodka, empatycznego i dającego się unosić na fali życia Wodnistego, ze zdumieniem odkrywają, że mają sporo wspólnego. Czy Iskra i Wodek mogą się do siebie zbliżyć? Czy ogień i woda zawsze powinny trzymać się na dystans? Czy rozmaite żywioły mogą się łączyć? Czy różnice zawsze muszą być przeszkodą? Żywiołowa powieść, powstała na podstawie filmu o tym samym tytule, zawiera wkładkę z kolorowymi ilustracjami, które błyskawicznie przeniosą czytelnika do tego złożonego, pulsującego emocjami świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here